Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Monika Chodyna: W Gdyni pokonałam parę doświadczonych zawodniczek. Na Mistrzostwach Świata może jednak wydarzyć się wszystko

Monika Chodyna

Kwitnie triathlon na Warmii i Mazurach. Na ostatnich prestiżowych zawodach IronMan 70.3 w Gdyni (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu) – Olsztyn reprezentowała 25-letnia Monika Chodyna.

Młoda zawodniczka, która amatorsko trenuje ten sport, wypadła bardzo dobrze na tle profesjonalistek, a w kategorii W25 zajęła drugie miejsce.

Oceniam ten start bardzo dobrze. Wiedziałam na co mnie stać, jaki czas mogę osiągnąć. Z drugiej strony mam jednak mieszane uczucia – na trasie biegowej czułam, że ten wynik może być odrobinę lepszy. Ostatecznie jednak czas, który wykręciłam, nie był słaby. Udało mi się wygrać z paroma naprawdę doświadczonymi zawodniczkami, więc jestem zadowolona. Jest to dobry prognostyk przed najważniejszymi zawodami, czyli Mistrzostwami Świata. Zawody IronMan w Gdyni są jednymi z najważniejszych zawodów triathlonowych w Polsce. Mnie na szczęście ranga zawodów nie przerosła. Bardzo dobrze się tam czułam.

– powiedziała Monika Chodyna.

Za miesiąc zawodniczka wystartuje w Mistrzostwach Świata w triathlonie na dystansie 1/2 IronMana w Stanach Zjednoczonych. Jak mówi – teraz trwają ostatnie szlify:

Muszę poprawić swoją formę biegową. Przez ostatnie miesiące bardzo dużo nad tym pracowałam. Nie wiem jeszcze, czy przed mistrzostwami wystartuję w jakiś zawodach. Myślę, że ostatnie cztery tygodnie poświęcę już na przygotowania stricte treningowe.

Monika Chodyna od trzech lat intensywnie trenuje triathlon, wcześniej jej miłością było pływanie. O czym marzy 25-latka z Warmii i Mazur?

Jedno z moich triathlonowych marzeń już się spełnia – jadę na Mistrzostwa Świata. Realizuję teraz to, co nie udało mi się jako zawodowej pływaczce – trenowałam ten sport przez 15 lat i nigdy nie wystartowałam na żadnej poważnej imprezie. Wszystko zależy od tego, jak będę się dalej rozwijać.

Zawodniczka podkreśliła także, jak ważne w tym sporcie jest wsparcie finansowe.

Triathlon jest bardzo drogim sportem. Nie chodzi tylko o sam sprzęt – także kwoty wpisowe na dane zawody są wysokie, szczególnie na szczeblu międzynarodowym. Na ten moment nie mogę zostać profesjonalną zawodniczką, właśnie przez brak zabezpieczenia finansowego. Aktualnie normalnie pracuję, więc kiedy w życiu pojawia się tak kosztowne hobby jak triathlon, to pieniędzy w pewnym momencie zaczyna brakować.

– zaznaczyła Monika Chodyna.

IronMan 70.3 to globalny cykl imprez obecny w ponad 30 krajach na 5 kontynentach. Aktualnie pod szyldem IronMan organizowanych jest ponad 130 imprez na całym świecie. Gdynia w tym roku po raz trzeci gościła najlepszych triathlonistów z całego świata.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: A. Podbielska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Triathlon, IRONMAN
Udany start olsztyńskiej drużyny w zawodach IronMan w Gdyni

Niezwykle udany debiut w zawodach triathlonowych IronMan 70.3 w Gdyni odnotowały zawodniczki olsztyńskiej drużyny 3Life Team. Obie sztafety  znalazły się na podium zawodów.   Zawodniczki 3Life...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV