Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
IMIENINY: Hanny, Klementyny, Łukasza
EUR: 4.2293 CHF: 3.6733
USD: 3.6006 GBP: 4.7392
Logowanie
 

Mowy końcowe w procesie komornika z Działdowa

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Coraz bliżej końca procesu komornika z Działdowa oskarżonego o nieuczciwą egzekucję. Sebastian Sz., 5 lat temu, zajął majątek nidzickiego przedsiębiorcy i zdaniem prokuratury sprzedał go poniżej wartości.

Dziś (21 lipca) sąd w Nidzicy wysłuchał mów końcowych obu stron. Ogłoszenie wyroku zaplanowano na 2 sierpnia. Prokurator Jarosław Szyszkowski zarzuca komornikowi szereg nieprawidłowości.

Jarosław Szyszkowski

sąd, akta,

Fot. Radio Olsztyn

Prokurator zażądał dla oskarżonego 2,5 roku więzienia, zakazu wykonywania zawodu komornika i nakazu zapłaty odszkodowania pokrzywdzonemu przedsiębiorcy.

Wiktor Chruściel, którego majątek licytował komornik jest w tej sprawie oskarżycielem posiłkowym. Zdaniem mężczyzny licytacja przypominała grabież. Przedsiębiorca przytacza przykład zajętego samochodu osobowego, który był wyceniony na… 150 złotych, podczas gdy więcej warte było samo paliwo w baku pojazdu.

Komornika nie było w sądzie. Jego obrońca Zbigniew Terlik domaga się uniewinnienia.

Zbigniew Terlik

Fot. Ł. Węglewski

Razem z komornikiem na ławie oskarżonych zasiedli rzeczoznawcy, którzy wyceniali majątek przed egzekucją. Prokurator zażądał dla nich kar w zawieszeniu, obrońcy chcą uniewinnienia.

Oskarżony komornik Sebastian Sz. ma już na koncie wyrok za podobną działalność. Sąd w Giżycku skazał go na karę więzienia w zawieszeniu i zakazał mu wykonywanie zawodu gdy okazało się, że zajęty za długi ciągnik sprzedał za kwotę dużo niższą od realnej wartości.

O postępowaniu nieuczciwego komornika z Działdowa Polskie Radio Olsztyn informowało jako jedno z pierwszych mediów w audycji Śliska Sprawa.

 

(wjer/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sąd, Działdowo, komornik, Nidzica, komornik z Działdowa
Do września odroczono proces zabójcy żony

Wbrew zapowiedziom w sądzie okręgowym w Elblągu nie rozpoczął się proces 61-latka z Drewnowa koło Fromborka, który zabił żonę. Rozprawa została odroczona do września. Powodem był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV