Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Można starać się o dotację na fotowoltaikę. Ruszył drugi nabór wniosków z programu „Mój prąd”.

Fot. Starostwo Powiatowe

Rozpoczął się drugi nabór wniosków z programu „Mój prąd”. Pozwala on na uzyskanie dofinansowania na budowę instalacji fotowoltaicznej, która przetwarza światło słoneczne na energię elektryczną.

Jak powiedział minister klimatu Michał Kurtyka, w drugim naborze nowością jest możliwość śledzenia przebiegu rozpatrywania wniosku na nowo uruchomionej stronie internetowej mojprad.gov.pl.

00:00 / 00:00

Wnioski można składać za pośrednictwem strony mojprad.gov.pl oraz w wersji papierowej do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy ulicy Konstruktorskiej 3A w Warszawie.

Nabór potrwa do 18 grudnia. Z programu „Mój prąd” mogą skorzystać właściciele domów jednorodzinnych. Dotacja pozwoli na obniżenie kosztów inwestycji w fotowoltaikę maksymalnie do 5 tysięcy złotych. Całkowity koszt programu to miliard złotych.

W pierwszym naborze wpłynęło około 30 tysięcy wniosków na dofinansowanie budowy przydomowych źródeł energii w postaci paneli fotowoltaicznych. Około 27 tysięcy beneficjentów otrzymało już na ten cel łącznie ponad 130 mln zł.

 

 

Źródło: IAR
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fotowoltaika, instalacje fotowoltaiczne, Michał Kurtyka, Minister klimatu
W Gryźlinach zatankują samoloty z silnikiem turbo

Nowa stacja paliw lotniczych w Gryźlinach ma pomóc w rozwoju lądowiska i podniesienia atrakcyjności tego obiektu. Na lądowisko dotarł właśnie zbiornik na paliwo lotnicze JET-A1. Do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV