Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Można zakładac konta w ZIP-ie

Zintegrowany Informator Pacjenta

Dzieci i młodzież z Warmii i Mazur mogą zakładać konto w Zintegrowanym Systemie Pacjenta. Do tej pory z takiej możliwości mogli skorzystać tylko dorośli.

Od dziś (07.12) rodzice maluchów mogą sprawdzić jakie świadczenia medyczne zostały wykonane, do jakiego pediatry przypisane jest dziecko i jakie leki są refundowane. Osoby powyżej 16 roku życia mogą samodzielnie założyć konto, ale dostęp do tego konta będzie miał także rodzic. Kiedy dziecko osiągnie pełnoletność rodzic straci możliwość dostępu do informacji dziecka.

Konto w ZIP-ie można założyć w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie, w delegaturach w Ełku i Elblągu, a także w Punkcie Obsługi Ubezpieczonych w Iławie.

W przyszłym tygodniu będzie można zarejestrować się między innymi 10 grudnia w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie, 11 grudnia w Centrum Spotkań Euroejskich „Światowid” w Elblągu, a 11 i 12 grudnia w budynkach Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Na Warmii i Mazurach konto w ZIP założyło już ponad 23 tys. osób. (dmach/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, służba zdrowia, NFZ
Wszystkie szpitale podpisały kontrakty na 2014 rok

Pacjenci mogą czuć się bezpieczni. Wszystkie szpitale z Warmii i Mazur zawarły kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na przyszły rok. Zatwierdzony plan finansowy jest taki sam...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV