DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

MP w pływaniu – 2. dzień: srebro Moniki Czerniak

Drugi dzień Głównych Mistrzostw Polski przyniósł jeden medal dla pływaków z naszego regionu – srebro na 200 metrów kraulem zdobyła Monika Czerniak z AZS UWM Olsztyn.

Reprezentantka gospodarzy czuła pewien niedosyt po starcie.

00:00 / 00:00

Przed pierwszym wyścigiem dzisiejszych finałów srebrne medale w kategorii seniorek i złote w kategorii młodzieżowców odebrała damska sztafeta z AZS UWM Olsztyn za wczorajszy wyścig 4×100 metrów stylem dowolnym. Dla Joanny Zachoszcz były to kolejne krążki. 21-latka zdobyła także tytuł Mistrza Polski w wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym, czyli odebrała dwa złota – dla seniora i młodzieżowca. Jakie to uczucie mieć cztery medale na półmetku zawodów?

Na podium zarówno wyścigu na 800 metrów, jak i 4×100 stylem dowolnym stanęła także Manuela Wikieł, która odebrała srebrne medale za konkurencję indywidualną oraz srebro i złoto za sztafetę.

(rozmawiała Monika Szczygło)

(mszcz/łw)

Więcej w pływanie, MP, Mistrzostwa Polski, Aquasfera
Mistrzyni Europy i świata w pływaniu Otylia Jędrzejczak będzie gościem audycji „Przy kawie” w poniedziałek o godzinie 9.15. Zaprasza Monika Szczygło

Otylia Jędrzejczak jest pływaczką, mistrzynią olimpijską, mistrzynią świata, mistrzynią Europy, trzykrotną rekordzistka świata, rekordzistka Europy, trzykrotnie wybieraną najlepszym sportowcem Polski. Od wielu lat Otylia Jędrzejczak pomaga...