DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

MP w pływaniu – 3. dzień: medale olsztyńskich pływaczek

Jeden srebrny medal i jeden brązowy wywalczyły pływaczki AZS-u UWM Olsztyn w trzecim dniu Głównych Mistrzostw Polski.

Zawodniczki gospodarzy imprezy startowały w wyścigu na 400 metrów kraulem. Joanna Zachoszcz była druga, Monika Czerniak trzecia. Manuela Wikieł zajęła siódme miejsce.

Trener AZS UWM Olsztyn Jacek Puciło jest dumny ze swoich podopiecznych, ale nie tylko z powodu zdobytych medali.

00:00 / 00:00

Do grona zawodników, którzy wyjadą na Mistrzostwa Europy, dołączyła Aleksandra Urbańczyk. Pływaczka AZS-u Łódź to dopiero druga pani w reprezentacji – jako pierwsza start w Berlinie zapewniła sobie Alicja Tchórz z Juvenii Wrocław. Urbańczyk wywalczyła minimum już podczas eliminacji w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym. W finale zajęła pierwsze miejsce.

Filip Zaborowski z MKP Szczecin zdobył złoty medal na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. On także wyjedzie na Mistrzostwa Europy:

(rozmawiała Karina Ośko)

W tym wyścigu start w Berlinie zapewnił sobie także Wojciech Wojdak z Unii Oświęcim. W Mistrzostwach Europy wystartuje również Marcin Cieślak reprezentujący MKP Warszawianka Wodny Park. Zwyciężył wyścig na 200 metrów stylem zmiennym i osiągnął wymagane minimum. W wyścigu na 100 motylem poprzedni miejsce zajął Czerniak, drugi był Korzeniowski – obaj osiągnęli minimum czasowe, ale zapewnili sobie wyjazd do Berlina już w poprzednich dniach. (kośk/łw)

Więcej w pływanie, MP, Mistrzostwa Polski
Udane MP dla zadowników Kendo Shodokan

Znaczący sukces odnieśli w Bydgoszczy zawodnicy Kendo Shodokan Olsztyn. Z otwartych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieży nasi reprezentanci przywieźli cztery krążki - jeden złoty, jeden srebrny...