Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

MPK kupiło używane autobusy. Rzecznik zapewnia: ich stan jest bardzo dobry

Fot. MPK Olsztyn

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne odmładza flotę – właśnie kupiło kolejne autobusy. Nie są one fabrycznie nowe, ale zdecydowanie poprawiają stan taboru olsztyńskiego MPK.

Spółka kupiła w leasingu sześć autobusów, które zostały wycofane z niemieckiego rynku: trzy 15-metrowe MAN-y oraz trzy przegubowe.

– Co prawda pojazdy są 10-letnie, ale ich stan jest bardzo dobry – informuje rzecznik MPK w Olsztynie, Cezary Stankiewicz.

Specjaliści oceniają, że sprawują się jak pojazdy 4-5-letnie. Każdy z nich to koszt około 250 tysięcy złotych, a to oznacza, że cała transakcja jest równowartością jednego nowego autobusu

– dodał Cezary Stankiewicz.

Sprowadzone właśnie pojazdy zastąpią te wysłużone – 18-20-letnie, których koszt serwisowania jest już nieopłacalny. Zanim wyjadą w trasę zostaną pomalowane w „olsztyńskie” barwy oraz wyposażone m.in. w tablice dostosowane do systemu ITS.

Pierwsze kursy powinny zrealizować we wrześniu.

 

Źródło: UM Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w MPK, autobusy, Cezary Stankiewicz
Czy w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Olsztynie łamane są prawa pracowników?

Przewodniczący OPZZ województwa warmińsko-mazurskiego Jarosław Szunejko uważa, że w firmie dochodzi do nadużyć. Wątpliwości wzbudzają przede wszystkim umowy cywilno-prawne, które są zawierane z częścią pracowników zamiast...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV