Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mrągowo będzie miało lądowisko dla LPR

Śmigłowiec ratowniczy w akcji, fot. Sławomir Ostrowski

W Mrągowie powstanie lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogodowa Ratunkowego.

Grunty przy ul. Młodkowskiego – pod realizację inwestycji – jako darowiznę przekazała powiatowi mrągowskiemu gmina Mrągowo.

Dotychczas śmigłowce LPR lądowały przy obwodnicy miasta, w miejscu dzierżawionym od Mlekpolu. Mimo, że jest ono profesjonalnie przygotowane, nie spełnia jednak wymogów rozporządzenia o Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Jest też oddalone od szpitala o kilka kilometrów, a nowe lądowisko będzie tuż przy nim. To pozwoli na szybsze przewiezienie chorego i zwiększy jego szanse na uratowanie życia – powiedziała Radiu Olsztyn burmistrz miasta Otolia Siemieniec:

00:00 / 00:00

Starostwo Powiatowe w Mrągowie ma już pozwolenie na budowę lądowiska przy szpitalu. Wprowadzono też odpowiednie zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Znalazł się także potencjalny inwestor. Teraz trzeba tylko zdobyć pieniądze na realizację inwestycji – mówi starosta mrągowski Bogdan Kurta:

00:00 / 00:00

Według kosztorysu budowa lądowiska w Mrągowie pochłonie 950 tysięcy złotych. (grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mrągowo, śmigłowiec, LPR, eurokopter
Dostali aparaty słuchowe w darze od „Freunde Masurens”

Chorzy z wadą słuchu z całego regionu otrzymali w Mrągowie w tamtejszym Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej 51 aparatów słuchowych o wartości 100 tys. euro. Aparaty przywiozło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV