Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mrągowo chce zlikwidować straż miejską. Kto zajmie ich miejsce?

Fot. flickr.com

Straż miejska w Mrągowie ma zostać zlikwidowana. To decyzja tamtejszych radnych miejskich. Powód? Między innymi mała efektywność pracy. Ich miejsce mają zająć policjanci dodatkowo zatrudnieni w mrągowskiej komendzie powiatowej.

W pierwszej kolejności głos ma zabrać komendant wojewódzki policji w Olsztynie. Właśnie w tej kwestii głosowali radni, podczas ostatniej sesji. Trzynaścioro było za ubieganiem się o taką opinię, siedmioro przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Ta opinia nie będzie wiążąca, ale pozwoli w jeszcze bardziej kompleksowy sposób rozwiązać ten problem. Uważamy, że to właściwy kierunek

– wyjaśnia burmistrz Mrągowa, Stanisław Bułajewski.

00:00 / 00:00

Argumenty „za”? Straż miejska to – zdaniem radnych – „przestarzały twór”, a dużą rolę odgrywają także finanse. Na utrzymanie straży miejskiej miasto wydaje niemal 600 tys. zł rocznie. Bezpieczeństwo i porządek w mieście mają zapewnić więc dodatkowo zatrudnieni policjanci. Miasto chce przeznaczyć na to ponad 100 tysięcy złotych.

Strażnicy po rozwiązaniu jednostki mają dostać pracę w referatach urzędu miejskiego. Cały proces ma zakończyć się jesienią tego roku.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, likwidacja, straż miejska
Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie złożył rezygnację. „To pomysł samego komendanta”

Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Marek Fałdowski odchodzi z funkcji. Jak informuje kom. Justyna Aćman-Krysiak z zespołu prasowego WSPol Fałdowski sam złożył rezygnację, ponieważ przechodzi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV