Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mrągowo szuka nowego dzierżawcy miasteczka westernowego. Dotychczasowy musiał rozwiązać umowę

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. D. Grzymska

Mrągowo chce wydzierżawić  Mrongoville. To jedyne na Mazurach miasteczko oferujące turystom rozrywki w stylu Dzikiego Zachodu zbudowano przed 10 laty, dzięki dofinansowaniu z UE.

Jak poinformował dyrektor komunalnej spółki będącej właścicielem Mrongoville Stanisław Małyszko, przetarg nieograniczony na 10-letnią dzierżawę miasteczka westernowego odbędzie się 11 maja. Przedmiotem przetargu będzie stawka miesięcznego czynszu, a cenę wywoławczą ustalono na ok. 7,5 tys. zł brutto. Oferenci muszą wpłacić wadium do końca kwietnia. Zwycięzca ma zachować dotychczasowy charakter działalności, czyli prowadzić ofertę miasteczka westernowego dla turystów. Według Małyszki przetarg ogłoszono, bo dotychczasowy dzierżawca z przyczyn osobistych zwrócił się o rozwiązanie umowy z końcem tegorocznego sezonu turystycznego. Dyrektor zapewnił, że stan techniczny obiektów w miasteczku jest dobry.

Western City Mrongoville jest odwzorowaniem typowego miasteczka z Dzikiego Zachodu z drugiej połowy XIX wieku. Na ponad 10 ha znajdują się m.in.: budynek miejskiego ratusza, posterunek szeryfa i więzienie, saloon i bar meksykański, dworzec i torowisko z lokomotywą, domki traperów, stajnia, strzelnica i parking na ponad 200 samochodów.

Westernowe miasteczko zostało oddane do użytku w 2008 r. Budowa kosztowała blisko 8 mln zł i została dofinansowana z UE kwotą 4,5 mln zł. Inwestycja została wówczas uznana przez Polską Organizację Turystyczną za najlepszy produkt turystyczny roku. Według zamysłu władz samorządowych, miasteczko westernowe ma wzmacniać ofertę turystyczną Mrągowa, kojarzonego z odbywającym się od 1981 r. międzynarodowym festiwalem muzycznym Piknik Country.

Autor: PAP
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w western, dziki zachód
7 Wspaniałych na nowo

To był zły pomysł od samego początku, przecież mamy świetnych "Siedmiu Wspaniałych" zrealizowanych lata temu przez Johna Sturgesa, lata temu czyli w 1960 roku. To wspaniały...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV