Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mrągowo z 99,99-procentową bonifikatą na przekształcenie użytkowania wieczystego. „To wielki sukces mieszkańców”

Mrągowo. Fot. fotolia

Rada Miasta Mrągowa przegłosowała przyjęcie uchwały w tej sprawie. Podniesienia wysokości bonifikaty domagało się Stowarzyszenie Lepsze Mrągowo.

Pod projektem uchwały w sprawie zwiększenia bonifikaty do 99,99 procent podpisało się 600 mieszkańców. Podobną propozycję złożyła Mrągowska Wspólnota Samorządowa oraz burmistrz miasta Stanisław Bułajewski.

To wielki sukces mieszkańców – przekonuje przewodniczący Stowarzyszenia Lepsze Mrągowo Rafał Chróst.

Przeszła propozycja burmistrza Stanisława Bułajewskiego. Cieszymy się, że radni miasta Mrągowo pochylili się nad inicjatywą obywatelską i wygrali mieszkańcy. Jako pierwsi daliśmy taką inicjatywę i udało się. Cieszę się, że mieszkańcy będą mieli taką bonifikatę. To jest ich sukces.

Mrągowo jest kolejnym miastem zwiększającym bonifikatę na przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności. Radni Ełku wysokość bonifikaty uchwalili na poziomie 99,9 procent.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za P.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, sesja, Mrągowo, czos
Ile wyniesie bonifikata przekształcenia użytkowania wieczystego w Mrągowie?

Stowarzyszenie Lepsze Mrągowo zebrało ponad 600 podpisów mieszkańców pod projektem uchwały w sprawie udzielenia 98% bonifikaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Takie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV