Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mrągowski Budżet Obywatelski z rekordową frekwencją

Mrągowo. Fot. Sławomir Ostrowski

Zagospodarowanie terenu przedszkola Stokrotka okazała się zwycięskim projektem Mrągowskiego Budżetu Obywatelskiego 2015 roku. Na tę inwestycję wpłynęło ponad 2 tysiące głosów.

W tegorocznej edycji padł rekord frekwencji. W głosowaniu wzięło udział blisko 5 tysięcy mieszkańców Mrągowa.

W drugiej edycji budżetu obywatelskiego, o realizację walczyło 12 projektów.

Najwięcej głosów, bo aż 2087, zebrał projekt poprawy zagospodarowania terenu Przedszkola Publicznego Nr 1 „Stokrotka”. Zwycięska inwestycja opiewa na kwotę 187 tysięcy złotych.

Na drugim miejscu, z liczbą 1106 głosów, znalazł się projekt Mazurskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Sportowych budowy placu zabaw przy ZS nr 4 na osiedlu Mazurskim . Całkowity koszt realizacji zadania to ponad 299 tysięcy złotych. Pomimo, że kwota przekracza pulę środków przeznaczonych w Budżet Obywatelskim, inwestycja zostanie zrealizowana w ograniczonym zakresie za pozostałą kwotę, tj.112 100 złotych

Pozostałe projekty uzyskały kolejno głosów: 249, 237, 220, 198, 163,145, 135, 90, 41,1.

Fot. Urząd Miejski w Mrągowie

Łącznie w głosowaniu wzięło udział ponad 4800 osób. To blisko 2,5 razy więcej niż w ubiegłym roku. Po sprawdzeniu kart wyjętych z urn, 4673 było ważnych, natomiast 198 było nieważnych.

Fot. Urząd Miejski w Mrągowie

To już druga edycja budżetu partycypacyjnego w naszym mieście i podwójny sukces. Mieszkańcy zarówno zaangażowali się w przygotowanie projektów, a potem zmobilizowali się do oddawania głosów. Frekwencja w głosowaniu dała dowód na to, że mrągowianie faktycznie chcą współdecydować o sprawach swojego miasta. – mówi Otolia Siemieniec, burmistrz Mrągowa.

Fot. Urząd Miejski w Mrągowie

(karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mrągowo
Prokuratura prowadzi śledztwo ws. stacji dializ

Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie bada sprawę wydzierżawienia prywatnej firmie stacji dializ w Szpitalu Powiatowym w Mrągowie. Na podstawie doniesienia radnego Mrągowa Wojciecha Glinki, prokuratorzy sprawdzają czy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV