DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

MŚ piłkarek ręcznych: Katarzyna Koniuszaniec o występie w Serbii

W Elblągu żeńska reprezentacja Polski piłkarek ręcznych rozegrała ostatni mecz towarzyski przed Mistrzostwami Świata. Polski pokonały Brazylijki 29:25. Fot. Krzysztof Pakulnicki

Polskie piłkarki ręczne wróciły z mistrzostw świata w Serbii, na których wywalczyły najwyższe w historii kobiecej piłki ręcznej w Polsce – czwarte miejsce.

Na lotnisku Okęcie w Warszawie zawodniczki witały tłumy kibiców. Skrzydłowa reprezentacji i Startu Elbląg Katarzyna Koniuszaniec podkreśla, że reprezentacja była w bardzo dobrej formie i mogła zdobyć medal.

W rep.na MŚ w Serbii grała także druga skrzydłowa Startu Elbląg Kinga Grzyb. Czwarte miejsce na mistrzostwach świata to największy sukces w historii polskiej kobiecej piłki ręcznej. W meczu o brązowy medal Polki przegrały z Danią. Mistrzostwo globu zdobyła Brazylia, srebro przypadło Serbii.

Więcej w Piłka ręczna, szczypiorniak,
MŚ piłkarek ręcznych: Polska na 4. miejscu. Sześć bramek elblążanek

Polskie piłkarki ręczne zajęły czwarte miejsce na rozgrywanych w Serbii mistrzostwach świata. W meczu o brązowy medal Polska przegrała z Danią 26:30 (15:12). Najwięcej bramek dla...