Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mundial ekspert, Lato z pupilem, urodziny Radia Olsztyn. Posłuchaj podsumowania tegorocznych akcji naszej rozgłośni

Fot. Fotolia.pl

Dziś w Bliższych spotkaniach Małgorzata Sadowska i Krzysztof Kaszubski przypominali wydarzenia i akcje, w które zaangażowane było Polskie Radio Olsztyn.

Od 6 do 20 stycznia 2018 roku śledziliśmy 40 edycję Rajdu Dakar, który składał się z 14 etapów. Trasa przebiegała przez trzy państwa Ameryki Południowej – Peru, Boliwia i Argentyna. Do tegorocznej edycji rajdów zawodnicy zgłosili 344 pojazdy, z tego: 143 motocykle, 50 quadów i 92 samochody.

Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Ja byłem po Dakarze 2016 przygotowany na to, że zwykłe dachowanie nie przerywa rajdu. To dachowanie nie sprawiło, że byłem zrezygnowany. Natomiast był to kolejny cios po braku paliwa, potem jazda przez 200 kilometrów bez przedniej szyby w tym potwornym kurzu i piasku, który się wsypywał – nie było to nic przyjemnego. Po 2016 roku, po uderzeniu w krowę przekonałem się, że Dakaru się nie przerywa zwykłym dachowaniem. Już nie byłem tym zaskoczony i wiedziałem, że pojedziemy dalej i będziemy kontynuować te zawody

– powiedział Maćkowi Świniarskiemu Sebastian Rozwadowski, pilot rajdowy, uczestnik Rajdu Dakar.

Później był Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim jest ostatnim czwartkiem przed środą popielcową rozpoczynającą wielki post. W tym roku karnawał był wyjątkowo krótki i pączkami zajadaliśmy się już 8 lutego.

Od wczesnych godzin porannych – to już tradycja – Radio Olsztyn rozdawało pączki. W tym roku Słuchacze wysyłali odpowiednio wcześniej zdjęcia, w których to zachęcali nas, aby przyjechać właśnie do nich z pączkami.

Kosze pełne pączków powędrowały powędrowały między innymi do policjantów, ratowników medycznych.

W marcu Radio Olsztyn rozdawało kosze wielkanocnego zająca. Chodziło o to, aby obdarować kogoś bliskiego. To Słuchacze wskazywali osoby, którym chcieli zrobić niespodziankę. Kosze trafiły do 20 osób w całym województwie.

W naszym kalendarzu zdarzył się także Dzień otwarty Radia Olsztyn. Przypominaliśmy wtedy odrobinę historii naszej Rozgłośni a także pytaliśmy Państwa o to, czym jest Radio w Państwa życiu – okazywało się, że bardzo ważnym elementem dnia. Tego dnia w Rozgłośni zapraszaliśmy wszystkich chętnych do tego, aby przeczytali np. wiadomości, co wcale nie jest takie łatwe.

1 czerwca odwiedzaliśmy porodówki w Olsztynie, bo chcieliśmy, by nowo narodzone dzieci otrzymaly logo Radia Olsztyn.

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Radio Olsztyn było także na Plaży Miejskiej. Wszyscy się świetnie bawili.

00:00 / 00:00

Była także wspólna zabawa z Państwem i naszymi ekspertami w czasie Mundialu. Kilka osób typowało wyniki.

00:00 / 00:00

Przez całe lato łączyliśmy się z Mazurskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Giżycku, aby dowiedzieć się co turyści robili na Wielkich Jeziorach Mazurskich.

00:00 / 00:00

W wakacje realizowaliśmy wspólnie z Państwem projekt „Robimy zamki z piasku”. Powstały przepiękne konstrukcje.

00:00 / 00:00

W Giżycku razem z Państwem budowaliśmy twierdze z piasku.

W wakacje nie zapomnieliśmy o zwierzakach. Radio zorganizowało akcję „Lato z pupilem”. Udało się zebrać dwie tony karmy, którą przekazaliśmy dla schronisk.

A we wrześniu było Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

W październiku obchodziliśmy jubileusz 66-lecie Polskiego Radia w Olsztynie i 25-lecie Radia Olsztyn SA. Z tej okazji Radio zaprosiło Słuchaczy na wyjątkowy Tydzień z Kulturą.

Konkurs plastyczny Moja Biało Czerwona i II Bieg Niepodległości upamiętniły 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Yoka: w sztuce łączymy tradycję z nowoczesnością

Yoka z Nagano w Japonii jest gościem w audycji Okno Na Kulturę . Będzie o Japonii, popkulturze, mandze, Tarantino, japońskim kinie i muzyce. Jak wygląda Polska w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV