Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mundurowi walczyli o zdrowie młodej mieszkanki Kętrzyna. Kinga potrzebuje pieniędzy na leczenie

Mundurowi dla Kingi. Fot. W-MOSG

Funkcjonariusze kętrzyńskich jednostek straży granicznej, służby więziennej, policji i straży pożarnej podczas sportowych zmagań, wspierali walczącą o zdrowie Kingę.

Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot, w imieniu własnym i szefów służb mundurowych przywitał wszystkich zgromadzonych w kętrzyńskim amfiteatrze. Jak pokreślił

po raz drugi rozpoczynamy walkę o zdrowie Kingi mieszkanki Kętrzyna, która pomimo młodego wieku walczy o swoje zdrowie, o swoje prawo do szczęścia i spokojnego życia.

Podziękował za przybycie, zaprosił do wspólnej zabawy i licytacji. Służby mundurowe przy wsparciu burmistrza  oraz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” zorganizowały zawody sportowe „Mundurowi dla Kingi”. Kętrzyński amfiteatr zamienił się w tor przeszkód, który funkcjonariusze musieli pokonać. W sportowej rywalizacji brała również udział publiczność. Podczas przedsięwzięcia zaprezentowano nowoczesny sprzęt, który mają na wyposażeniu poszczególne jednostki.

Akcja „Mundurowi dla Kingi” była świetną okazją, by stać się właścicielem m.in. wyjątkowej książki o papieżu-Polaku, obrazów, unikatowej tablicy o treści Granica Państwa Przekraczanie Zabronione, przedmiotów wykonanych z kamienia, pamiątkowych medali. Licytowano także przejażdżkę bryczką konną, złoty bilet do kina, vouchery na różne zabiegi, okolicznościowe torty, kupon na rzeźbionego arbuza, a także zegar ścienny „Sztabowóz”. Wszystko po to, by pomóc Kindze w walce o lepsze życie.

W akcji charytatywnej wzięły też udział kętrzyńskie zespoły muzyczne.  Można było posłuchać utworów grupy Magness w wykonaniu Pawła Brzozy i Dawida Wajsa. Na zakończenie wystąpił zespół akordeonowo-gitarowy Zbigniew Nowak i Roman Danisiewicz.

Akcja „Mundurowi dla Kingi” była kolejną okazją do wsparcia kętrzynianki, która od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, straż graniczna
O zmroku wstrzymano poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. W akcji na Kisajnie bierze udział elitarna grupa płetwonurków

Wieczorem wstrzymano poszukiwania producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który w niedzielę nad ranem wypadł z motorówki na mazurskim jeziorze Kisajno. Akcja zostanie wznowiona rano. Wtorek był trzecim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV