Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muszą jeździć do innych miast, żeby trenować. Grupa olsztynian domaga się budowy krytego lodowiska

Fot. A. Piedziewicz

Chcemy lodowiska, a nie klepiska. Pod m.in. takimi hasłami przed olsztyńskim ratuszem pikietowali hokeiści, łyżwiarze figurowi i short-trackowcy.

Grupa mieszkańców Olsztyna domaga się budowy pełnowymiarowego, krytego lodowiska. Organizatorzy pikiety przekonują, że w innych miastach są takie obiekty, natomiast olsztyńskie lodowiska nie dają możliwości trenowania hokeja, jazdy figurowej czy short-tracku.

Warto podkreślić, że short-trackowcy olsztyńscy poprzywozili nawet medale z zawodów. Ale trenować jeżdżą do Giżycka, do Białegostoku – bo tu nie ma warunków

– mówi Sławomir Kozikowski, jeden z organizatorów pikiety.

Olsztyński OSiR informuje, że rozważa powiększenie i zadaszenie lodowiska przy ulicy Jeziołowicza, tak by można tam było jeździć na łyżwach przynajmniej przez 7-8 miesięcy w roku, co przynajmniej częściowo spełniłoby postulaty olsztyńskich łyżwiarzy. Problemem są jednak pieniądze – koszt inwestycji szacowany jest na około 10 milionów złotych, a to przecież nie jedyna sportowa inwestycja, której domagają się różne grupy mieszkańców.

Wiadomo, że w Olsztynie środowisko sportowe czeka też na rozbudowę Hali Urania czy modernizację stadionu miejskiego

– mówi Zbigniew Szymula, rzecznik Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dlatego żadne konkretne decyzje dotyczące lodowiska nie zapadły.

W pikiecie w sprawie lodowiska przed olsztyńskim ratuszem wzięło udział około 40 osób. Organizatorzy informują przy tym, że petycję do prezydenta miasta w tej sprawie podpisały ponad 2 tysiące mieszkańców.

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

Fot. A. Piedziewicz

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pikieta, short track, ratusz, hokej, kryte lodowisko, Zbigniew Szymula, Sławomir Kozikowski
Pierwsze dziki w Olsztynie zostały uśpione. Zwierzęta grasują na ulicach miasta

Pięć spośród około 500 dzików szwendających się po Olsztynie, zostało uśpionych. To efekt walki z coraz liczniejszą populacją tych zwierząt w stolicy regionu. Widok pasących się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV