Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu szuka zabytkowych kafli

Fot. Sebastian Stawiński

Niezwykle ciekawą akcję rozpoczyna Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. Otóż zwraca się z prośbą o udostępnianie informacji na temat posiadanych w domach… zabytkowych piecach kaflowych.

Mogą to być piece już nieczynne, ale zachowane w całości, będące wyposażeniem domu lub mieszkania. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wiele tych pięknych i zabytkowych obiektów zostało zniszczonych. A są one bardzo ciekawym i często niepowtarzalnym wyposażeniem mieszkań i świadectwem mijających czasów.

Elbląskie Muzeum próbuje stworzyć dokumentację fotograficzną pieców. To obiekty, które nigdzie nie są katalogowane, więc może ten projekt pozwoli odkryć je, pokazać ich piękno i po prostu określić jak wiele i jak cennych pieców pozostało jeszcze w domach.

Kontakt z muzeum – najlepiej mailowy: muzeumel@elblag.com.pl

 

Autor: R. Lesiński

Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, kafelki
Jubileusz 20-lecia Muzeum Regionalnego w Sąpłatach. Jego założycielką była dziennikarka Radia Olsztyn Maryna Okęcka- Bromkowa

20 lat temu w Sąpłatach, niedaleko Szczytna, powstało Muzeum Regionalne. Dziś z tej okazji przed dawnym budynkiem szkolnym, w którym mieści  się muzeum, zorganizowano festyn. Goście...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV