Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzeum czekają zmiany

Anna Wasilewska

Czy Elżbieta Jelińska zostanie dyrektorką Muzeum Warmii i Mazur? Na razie jest kandydatką rekomendowaną przez komisję konkursową.

Jak powiedziała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyna Anna Wasilewska z Zarządu Województwa, pomysł Elżbiety Jelińskiej na rozwój muzeum był – zdaniem komisji – najlepszym spośród trzech jakie napłynęły na konkurs.

Anna Wasilewska nie chciała jednak oceniać czy jest to dobra kandydatura. Anna Wasilewska dodała, że nikt z 11-osobowej komisji nie głosował przeciw kandydaturze Elżbiety Jelińskiej. Nie powiedziała jednak ile osób wstrzymało się od głosu.

Ostateczną decyzję w sprawie powołania nowego dyrektora Muzeum Warmii i Mazur, Zarząd Województwa ma podjąć w następną środę 15 maja.

Anna Wasilewska oczekuje od nowego dyrektora Muzeum Warmii i Mazur na początek restrukturyzacji zatrudnienia, rozwiązania umów z pracownikami w wieku emerytalnym i z dwu etatowcami. (Karp/as)

Michał d’Obyrn rozmawia z Anną Wasilewską:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum
Kandydatka na dyrektora muzeum

Elżbieta Jelińska jest kandydatką rekomendowaną przez komisję konkursową na stanowisko dyrektora Muzeum Warmii i Mazur. Jej wizja rozwoju muzeum była - zdaniem komisji - najlepszą spośród...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV