Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Formacja Ajagore: Muzyka wypełnia nam życie

Ajagore to polska grupa muzyczna uprawiająca folk, folk rock.

Powstała po rozpadzie trójmiejskiej formacji Szela. Muzycy zakładający Ajagore (Piotr Góra, Sławomir Kornas, Krzysztof Paul) byli wcześniej muzykami ostatnich składów Szeli, a pierwsze utwory w repertuarze to nie zarejestrowane piosenki z repertuaru tejże grupy. Następnie do grupy doszli jeszcze Maciej Kortas i Jowita Tabaszewska.

W 1999 roku zadebiutowali na rynku fonograficznym płytą Ajagore. W 2002 roku zespół formalnie się rozwiązał, aby wrócić na scenę w nowym składzie w 2006 roku. Zespół inspiruje się melodiami i przyśpiewkami ludowymi. To zainteresowanie obejmuje zarówno polski folklor, jak i muzykę różnych rejonów świata. Nie używa jednak ludowych instrumentów, a głównie gitar i perkusji.

Aktualny skład formacji to: Sławomir Kornas – śpiew, gitara basowa, Maciej Kortas – gitara elektryczna oraz Michał Szczeblewski – perkusja. Managerem formacji jest Leszek Barwik.

Posłuchaj rozmowy Moniki Szczygło z muzykami formacji Ajagore

00:00 / 00:00

 

(mszcz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmarł mężczyzna, którego wyłowiono z Łyny

Nie żyje 53-latek, który wczoraj wskoczył do Łyny i zaczął się topić. Po kłótni ze swoją partnerką mężczyzna wskoczył w ubraniu do rzeki w okolicach ulicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV