Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Muzyczne środowisko jednoczy siły, aby pomóc walczącemu z nowotworem perkusiście. Dziś i jutro koncertowe maratony w Olsztynie

Marek Łupkowski z żoną Katarzyna Pępiak

Marek Łupkowski, znany olsztyński perkusista z zespołu Tuhaj-Bej, zmaga się z chorobą nowotworową.

Dziś i jutro w Olsztynie zaplanowano dwa charytatywne koncerty, podczas których odbędą się licytacje na rzecz Marka. Odbywają się one pod hasłem Gramy dla MarkaPokonać Raka Złośliwca!

– Na terapię, która musi być przeprowadzona w Niemczech, potrzeba ponad 400 tysięcy złotych – mówi jego żona muzyka Katarzyna Pępiak.

Jak podkreśla Piotr Pancer, koncerty na rzecz Marka, będą miały charakter festiwalowy.

Dzisiejszy maraton koncertowy rozpoczął się o godzinie 13.30 na Targu Rybnym i trwał do 22. Wystąpili m.in. Sara Szymczak, Łukasz Jędrys, Autsajt, Korzuh i Romantycy Lekkich Obyczajów.

Jutro (19 sierpnia) artyści koncertować będą w olsztyńskim amfiteatrze. Dla Marka zagrają: Harlem, Tuhaj Bej, Big Day, Enej oraz Brylanty i Bażanty. Oprócz koncertów przygotowano również animacje dla dzieci, treningi kuglarskie i pokazy.

Marek Łupkowski

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, koncert
Ponad 60 artystów prezentuje Barwy Kultury Ukraińskiej

Impreza organizowana jest po raz dziewiąty. Celem wydarzenia jest promocja kultury ukraińskiej oraz integracja mieszkańców gminy i powiatu. Na scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Baniach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV