Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Sochacki

be1c789c.jpeg

Dziennikarską przygodę zaczął w 1987 roku od studenckiego radia “Emitor”. Z Radiem Olsztyn związał się 5 lat później. Największą przyjemność sprawia mu robienie reportaży. W wewnętrznych konkursach Radia Olsztyn za swoje audycje dwukrotnie otrzymał pierwszą nagrodę. A jako, że w pewnym okresie jego reporterski mikrofon pojawiał się wszędzie tam, gdzie strażackie sikawki – odznaczony został brązowym medalem “Zasłużony dla Ochotniczej Straży Pożarnej” (przypina go często w wolnych chwilach).

Jego hobby to zimowe kąpiele w jeziorze i wojenne starocie. W zimowe wieczory potrafi godzinami ślęczeć nad pordzewiałym hełmem, przywracając mu dawną świetność (ku chwale historii!). Marzy o domku na Suwalszczyźnie. Najchętniej spędziłby tam resztę życia (szkoda, że emerytura tak daleko!!!). Na wakacje swojego życia wybrałby się do Finlandii (jakie w tamtejszych jeziorach są ryby!)

Podobno jest ojcem najliczniejszej rodziny w całym Polskim Radiu. Ma dwie córki: Malwinkę i Igę oraz dwóch synów: Karola i Kamila. Na razie nie przejawiają przesadnego zainteresowania pracą taty (to trzeba będzie jeszcze naprawić!). Żonę Annę podziwia za cierpliwość… do niego.

Choć powyższe opisy mogłyby wskazywać, iż jest człowiekiem niezwykle aktywnym – cały wolny czas mógłby tak naprawdę przesypiać (co też z przyjemnością czyni…)

E-mail: miroslaw_sochacki@ro.com.pl

 

Prowadzi audycje

Leksykon historyczny IPN

Audycja historyczna powstająca we współpracy z delegaturą IPN w Olsztynie. Od poniedziałku do piątku o 8.45 emitowane są odcinki audycji, nawiązujące do historycznych wydarzeń i rocznic zbiegających się z czasem emisji. Zaprasza Mirosław Sochacki. Powtórka audycji o 19.50.

 

Ring polityczny

Słowny lewy sierpowy i prawy podbródkowy… politycy z Warmii i Mazur walczą na argumenty w Ringu Politycznym Polskiego Radia Olsztyn. Zaprasza Mirosław Sochacki.

 

Leksykon przemian po 1989 roku

Autor Mirosław Sochacki zaprasza naukowców i świadków historii, by wspólnie analizować różne aspekty przemian, które się dokonały w Polsce po 1989 roku.

Droga do Niepodległej

W rozmowach z historykami przypominamy, wyjaśniamy, czasem także odkrywamy istotne wątki naszej historii, począwszy od końca XVIII wieku do pierwszych dekad wieku XX.

Mówimy o twórcach Niepodległej oraz tych, którzy niechlubnie zapisali się na kartach historii.

Audycja „Droga do Niepodległej”- w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza Mirosław Sochacki.

Służąc Odrodzonej

Formacje, organizacje, urzędy, instytucje, stowarzyszenia. Dla wielu z nich rok 2019 oznacza równo sto lat istnienia i działalności. Jak się rodziły? Jakie stawiano im zadania? Jak zmieniała się ich rola na przestrzeni dekad?
Cykl „Służąc Odrodzonej” poświęcony jest także ludziom, bo od nich przecież zależało wszystko: politykom, żołnierzom, funkcjonariuszom, urzędnikom. Ci, dla których rodząca się Polska stanowiła wartość największą, poświęcili jej swe talenty, pracę, a bywało… także życie.

Mirosław Sochacki zaprasza w poniedziałki o 18.30.

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV