Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
IMIENINY: Reginy, Patryka, Zdyszka
EUR: 4.2162 CHF: 3.6028
USD: 3.4214 GBP: 4.7778
Logowanie
 

Sławomir Stelmaczonek

d2d5b64e.jpeg

Dziennikarz i prezenter radiowy. Wcześniej autor publikacji w prasie regionalnej i ogólnokrajowej (recenzje teatralne, wywiady, korespondencje zagraniczne). Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W maju i czerwcu 1990 roku był stypendystą United States Information Agency w rozgłośni Voice of America w Waszyngtonie. Sławek Stelmaczonek był jednym z dziennikarzy akredytowanych przy szczycie Gorbaczow – Bush. Jego wielką pasją są podróże po świecie. Zwiedził niemal całą Europę, północną Afrykę, Hongkong brytyjski, Macao portugalskie i Chiny. Uczestniczył także w survivalowej wyprawie trans-australijskiej.

Na antenie Radia Olsztyn od 1990 roku prowadzi m.in. dwa popularne programy autorskie: “Świat bez granic” – gdzie robi wywiady z podróżnikami i cudzoziemcami odwiedzającymi Olsztyn oraz popularyzuje ciekawe formy zwiedzania świata oraz “Ze starej płyty” – gdzie prezentuje panoramę historii piosenki. W dorobku ma liczne wywiady z osobistościami ze świata teatru, filmu i estrady. Za swoją pracę został wyróżniony przez Ministra Kultury i Sztuki Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury.

E-mail: Slawek_Stelmaczonek@ro.com.pl

 

Prowadzi audycje

Ze starej płyty

Znani artyści, utwory przywołujące wspomnienia dawnych lat i ważne rocznice - a to okraszone głębokim głosem Sławomira Stelmaczonka. W muzyczną podróż w przeszłość zapraszamy od poniedziałku do piątku o godzinie 14.05. Wehikuł czasu otwarty dla wszystkich pokoleń, niektóre hity są bowiem ponadczasowe, podobnie jak autor audycji.

 

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV