Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Monika Szczygło

3e5d3294.jpeg

Monika specjalizuje się w tematach związanych z kulturą. Dużą satysfakcję od lat dają jej rozmowy z artystami o muzyce, sztuce i filmie. Można ją usłyszeć w audycji Piosenka z tekstem, w której prezentuje ambitne dokonania muzyczne polskich twórców oraz w magazynie Do Zobaczenia, gdzie recenzuje i omawia najnowsze filmy małego i dużego ekranu. W mięczyczasie informuje słuchaczy o wydarzeniach kulturalnych. Ma na swoim koncie kilkaset wywiadów z artystami, które przez kilka lat prezentowała w swojej autorskiej audycji "Przy kawie".

Monika wychowuje także przyszłe pokolenia radiowców. W audycji Dziecinada prowadzi małych słuchaczy przez labirynty konkursów i zagadek oraz wywołuje uśmiech na ich twarzach. Oprócz dzieci ma pod swoją opieką także radiową młodzież. W audycji Bez Spiny dyskutuje z licealistami na wiele różnorodnych tematów. Poza tym organizuje kampanie i akcje mające na celu zwrócenie uwagi na los bezdomnych i poszkodowanych zwierząt.

W wolnych chwilach odwiedza kino, uczęszcza na koncerty, podróżuje i spotyka się z bliskimi. Jest stypendystką dystryktu Rotary Polska-Ukraina-Białoruś, w 2014 roku otrzymała Stypendium im. Bohdana Kurowskiego przeznaczone dla młodych dziennikarzy. Została także wyróżniona w Konkursie im. Seweryna Pieniężnego za audycje skierowane do dzieci i młodzieży. Za swoje radiowe działania na rzecz polepszenia losu zwierząt otrzymała nominację do tytułu Baba Fest 2018.

E-mail: monika_szczyglo@ro.com.pl

 

Prowadzi audycje

Bez Spiny

Na luzie i z humorem, patrzymy na świat oczami młodzieży w Polskim Radiu Olsztyn. Zosia, Jędrek, Mateusz, Ala, Tosia, Adam, Jasiek i Michał biorą pod lupę wraz z Moniką Szczygło wszystkie tematy, m.in. kulturę, sport i naukę. Nie brakuje emocjonujących dyskusji, ale oczywiście... Bez spiny! Zapraszamy w soboty po 16.00.

Dziecinada

Dziecinada, Dziecinada to najlepsza jest zabawa! Tym hasłem witamy się z najmłodszymi słuchaczami Polskiego Radia Olsztyn w każdą niedzielę po godzinie 9.00. W programie odnaleźć można wesołe piosenki, ciekawe rozmowy i recenzje książek. Z audycji dowiemy się między innymi dlaczego osa ma żółte paski oraz jakie stwory spotkamy w warmińskich baśniach.

Wieczór z kulturą

W  audycji  mówimy o wszystkim, co się dzieje w kulturze i sztuce Warmii i Mazur. Podsumowujemy najważniejsze wydarzenia artystyczne, a wśród nich teatralne premiery, nowe wystawy, najświeższe książki, koncerty i płyty. Do tego jubileusze, festiwale, spotkania, działania nieformalne – czyli to, co składa się na „życie kulturalne” regionu. Audycji wysłuchać możemy na antenie Polskiego Radia Olsztyn od poniedziałku do środy po godzinie 20.00.

Do zobaczenia

"Do zobaczenia" to magazyn filmowy, w którym dziennikarka Monika Szczygło i krytyk filmowy Łukasz Adamski (wPolityce.pl) rozmawiają o nowościach filmowych dużego i małego ekranu. W programie omawiane są nie tylko premiery kinowe, ale również nowości na takich platformach jak Netflix , HBO GO i Showmax. Autorzy zapraszają w każdy piątek po 13:30.

Piosenka z tekstem

Audycja poświęcona piosence poetyckiej, literackiej, autorskiej oraz jej twórcom. Prezentowana jest w formie wywiadów, zapowiedzi, relacji z koncertów oraz festiwali. W sposób szczególny uwzględniona jest w niej regionalna scena muzyczna, jej najważniejsze festiwale oraz wydarzenia. Audycja nadawana jest w poniedziałki po godzinie 22.00.

 

Informacje Kulturalne

My wiemy, co w "kulturalnej" trawie piszczy! W audycji prezentujemy najważniejsze wydarzenia z Olsztyna, a także Warmii i Mazur. Nie brakuje relacji z premier teatralnych i filmowych, a także koncertów i wernisaży. Zapraszamy od poniedziałku do piątku o 11.45, a w sobotę o 13.15.

Lato i zima z pupilem

Radio Olsztyn jest określane mianem "najbardziej zwierzolubnej" stacji radiowej na Warmii i Mazurach. Od kilku lat przygotowujemy akcje mające na celu zwrócenie uwagi naszych słuchaczy na krzywdę wyrządzaną zwierzętom. W audycjach także staramy sie edukować i mówić o ważnych tematach związanych z czworonogami. Poniżej odnajdą Państwo historię naszych akcji oraz kampanie społeczne i zbiórki, które udało nam się do tej pory przeprowadzić. Były to akcje "Lato z pupilem" i "Zima z pupilem".

 

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV