Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grzegorz Kasjaniuk

5e83c7fe.jpeg

Dziennikarz, prezenter, publicysta i autor książek. 

e-mail: grzegorz_kasjaniuk@ro.com.pl

 

Prowadzi audycje

SzakuneC - Muzyczna Scena Warmii i Mazur

"SzakuneC - Muzyczna Scena Warmii i Mazur" to audycja Grzegorza Kasjaniuka ( prowadzenie i redakcja ). W jej trakcie prezentowana jest muzyka regionalnych twórców. Autor zaprasza do studia różnorodnych gości - mieszkańców Warmii i Mazur, którzy opowiadają o swoim życiu i twórczości. Retransmitowane są też koncerty artystów z regionu WiM zrealizowane min. w PRO Studio Radia Olsztyn. Emisja pierwszej audycji miała miejsce w styczniu 2003 roku.

Zwrot "szakunec", bardzo intensywnie używali wobec siebie muzycy podczas festiwalu rockowego w Węgorzewie w 2002 roku. Pierwszy jingiel audycji zostal nagrany przez muzyków zespołu Kangaroz z Olsztyna, którzy wykorzystali zwrot "szakunec" do jego produkcji.

Audycję pod redakcją Grzegorza Kasjaniuka w latach 2008 - 2010 prowadzili Paweł Jaskulski i Wioleta Zalewska ( obecnie Wioleta Zalewska - Szmit ).

W okresie od marca 2011 do czerwca 2016  roku audycja nie była emitowana, powróciła na antenę radiową w lipcu 2016 roku.

Audycja emitowana jest w każdy wtorek w godz. 22.10 - 24.00.

Okno na kulturę

Alfred Hitchcock spojrzał przez „okno na podwórze”. Teraz będzie można spojrzeć przez „okno na kulturę”. Audycja prowadzona przez krytyka filmowego i publicystę  Łukasza Adamskiego oraz Grzegorza Kasjaniuka.

Emisja: czwartek, godz. 20.05.

Okno na cywilizację

Co jest tolerancją, a co nie jest? Gdzie jest granica przyzwolenia społecznego i środowiskowego na zachowania jednostkowe?  Rozmawiamy o granicach, za którymi zaczyna się nienawiść, niechęć i wrogość.  Jak okazywać i dawać w relacjach szacunek i miłość?  „Okno na cywilizację” daje perspektywę  i przestrzeń. Otwartość na świat w oparciu o autentyczność, spójność i wiarygodność.


W 2017 roku audycję prowadzili Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk, teraz pałęczkę przejął Marek Lewiński.

Pokolenie JP II

Cykl audycji o fenomenie pokolenia ukształtowanego przez św. Jana Pawła II. Marek Lewiński i Grzegorz Kasjaniuk zapraszają w każdy poniedziałek o 21.05.

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV