Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Ogólnopolski Konkurs Literacki o Nagrodę „Giętkiego Pióra”
15-02-2019 godz. 05:00 do 07-12-2019 godz. 05:00
Olsztyn/Warszawa
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/94732baa.jpg

Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza, zajmujące się wychowaniem i edukacją dzieci i młodzieży, zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie literackim o Nagrodę ,,Giętkiego Pióra”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W 2019 roku konkurs będzie skupiał się wokół twórczości Stanisława Wyspiańskiego w 150. rocznicę jego urodzin. By zostać laureatem Złotego, Srebrnego lub Brązowego Pióra młodzież rywalizować będzie w trzech etapach rozgrywek literackich:

I etap - "Badź jak mentor, jak błyskańce" czyli wyprzedziś swoją epokę - utwór w dowolnej formie literackiej do 1000 słów.

II etap - "Wesele 2019" - opowiadanie na podstawie wybranego wątku/postaci dramatu Wyspiańskiego - autorska interpretacja

III etap - "Wesele 2019" - scenariusz spektaklu teatralnego na podstawie własnego opowiadania.

Prace będzie oceniać niezależne jury złożone z pisarzy i przedstawiciela organizatora konkursu. Najlepszy scenariusz zostanie wykorzystany do wystawienia spektaklu w Teatrze Kolegium Zakonu Pijarów w Warszawie. Kluczowe prace ze wszystkich etapów konkursu zostaną również wydane w specjalnej pamiątkowej publikacji i będą również dostępne na stronie internetowej projektu.

Konkurs zakończy się Galą Finałową pn. ,,Wyspiańskie Mikołajki” w dniu 7 grudnia 2019 r. w Warszawie.