Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Projekt aktywizacyjny FOLM - "Z natury do rynku pracy"
01-03-2019 godz. 05:00 do 04-12-2019 godz. 05:00
województwo warmińsko-mazurskie
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/b8a7b47f.jpg

Bank Żywności w Olsztynie właśnie rozpoczął realizację międzynarodowego projektu aktywizacyjnego, skierowanego do młodych osób z Warmii i Mazur, w wieku 20-29 lat, które nie uczą się, nie pracują i nie są w trakcie żadnych praktyk aktywizacyjnych.

Przez najbliższe 3 lata organizacja będzie realizowała projekt o nazwie: „FOLM - From Outdoors Learning to Labour Market" ("Z natury do rynku pracy").

Aktywizacja uczestników projektów będzie się odbywała za pomocą metody, która została opracowana na Uniwersytecie w Edynburgu - „Outdoor Learning", czyli szkolenia w kontakcie z naturą. Z tej formy edukacji korzystają skutecznie od 15 lat Irlandczycy, a od niedawna metodę wdrożył również rząd hiszpańskiej Kantabrii.

Teraz szansę na polepszenie swojej życiowej sytuacji dostaną młodzi mieszkańcy Warmii i Mazur.

Trwa właśnie rekrutacja pierwszych 30 osób do pilotażu  bezpłatnego projektu. Chęć udziału zgłaszać można za pomocą strony internetowej www.folmweb.com/pl  lub maila: folm.rekrutacja@bankizywnosci.pl.

Pierwsza grupa wyłoniona spośród zgłoszonych ruszy w teren  już w marcu. W ramach projektu uczestnicy odbędą kilkudniową wyprawę po Warmii i Mazurach, z elementami trekkingu, kajakarstwa, czy wspinaczki, otrzymają indywidualne wsparcie trenerów i pomoc w dostępie do edukacji, szkoleń, zatrudnienia,

Jak podkreślają realizatorzy projektu, doświadczenia innych pokazują, że ta nowatorska metoda aktywizacji pod okiem wykwalifikowanych trenerów pozwala zwiększyć pewność siebie i samoocenę, znaleźć odpowiednią ścieżkę edukacyjną lub zawodową, budować pozytywne relacje z ludźmi, rozwinąć w sobie wartościowe umiejętności i radzić sobie w stresujących i trudnych sytuacjach.

 Projekt FOLM - "Z natury do rynku pracy" wpisuje się w szeroki zakres aktywności Banku Żywności w Olsztynie. Oprócz pozyskiwania i redystrybucji żywności produkowanej w nadmiarze oraz edukacji w zakresie zdrowego odżywiania i niemarnowania jedzenia, organizacja zajmuje się aktywizacją zawodową i społeczną od 2004 roku. Tylko w ostatnich dwóch latach ponad 600 osób zostało objętych aktywizacją zawodową i społeczną.