Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
XXXV Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych
15-06-2019 godz. 05:00 do 16-06-2019 godz. 05:00
Jeziorany
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/232795.jpg

Już po raz trzydziesty piąty muzykanci z całego województwa warmińsko-mazurskiego pojawią się w Jezioranach na Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Zespołów Śpiewaczych.

W konkursie udział bierze kilkaset osób z całego województwa zrzeszonych w kapelach i zespołach. Grupy prezentują muzykę i taniec, czerpiąc z tradycji tych terenów. Obok zespołów, składających się z dorosłych muzykantów, z wieloletnią tradycją prezentują się także grupy dziecięce. Niepowtarzalny klimat towarzyszący Przeglądowi pozwala zarówno wykonawcom, jak i uczestnikom poczuć niesamowitą atmosferę, na którą składają się barwne stroje, śpiew i taniec. Jak podkreślają organizatorzy, konkurs to jednak przede wszystkim okazja do zaprezentowania szerokiej publiczności najcenniejszych wartości polskiej kultury ludowej – folkloru muzycznego i śpiewaczego oraz zwyczajów i obrzędów ludowych.

Co roku prezentacje ocenia profesjonalne jury, które, kierując się wypracowanymi kryteriami, wyłania zwycięzcę oraz nagradza oraz nagradza wyróżniających się wykonawców.