Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
II Festiwal "Studencki Wielosztuk Kulturalny"
28-04-2019 godz. 17:00 do 15-06-2019 godz. 20:00
Olsztyn
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/074f9198.jpg

Studencki Wielosztuk Kulturalny to druga edycja olsztyńskiego festiwalu kultury studenckiej. Jej główny cel to promocja sztuki alternatywnej. Jest to przedsięwzięcie o charakterze międzynarodowym, adresowanym zarówno do studentów, jak i wszystkich mieszkańców Olsztyna. Tegoroczna edycja jest częścią obchodów Jubileuszu XX-lecia istnienia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W ramach festiwalu w wybranych przestrzeniach miasta zaprezentują się zespoły artystyczne wywodzące się ze środowiska akademickiego. Olsztyn reprezentować będą: Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” UWM, Chór im. prof. W. Wawrzyczka UWM, Akademicka Orkiestra Dęta UWM, Teatr Kloszart i Studencki Teatr „Cezar”. Ponadto do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band” oraz Chór Akademicki „Chorus Universitatis Šafarikianae” Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafarika w Koszycach. Gwiazdą festiwalu będzie muzyczny duet folkowo-popowy „Kwiat Jabłoni”.

Inauguracja festiwalu już 28 kwietnia o godzinie 17:00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, gdzie odbędzie się koncert inaugurujący pt: „Wiosenne tańcowanie – Warszawianka i Kortowo nie tylko na ludowo”. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W programie między innymi: „Ballada Cygańska”, Mazur z opery „Straszny Dwór” w wykonaniu Warszawianki oraz dwa premierowe obrazki w wykonaniu Kortowa: „Baw się razem z nami” i „Sądeckie Wirowanie”.

Poniżej terminy kolejnych odsłon tegorocznego festiwalu.

25 maja 2019 r.  - koncert Akademickiej Orkiestry Dętej i Orkiestry Rozrywkowej Politechniki Warszawskiej „The Engineers Band” – Scena Staromiejska w Olsztynie.

25 maja 2019 r. – Kloszart IMPRO – Musical Improwizowany Teatru Kloszart – sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena w Olsztynie

14 czerwca 2019 r. – Koncert Finałowy Gwiazdy Festiwalu – „Kwiat Jabłoni” – sala kameralna pod Amfiteatrem im. Czesława Niemena w Olsztynie.

26 maja 2019 r. – spektakl Teatru Studenckiego „Cezar” – Centrum Nauk Humanistycznych UWM w Olsztynie.

15 czerwca 2019 r. – koncert Chóru im. prof. W. Wawrzyczka wraz z „Chorus Universitatis Šafarikianae” Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafarika w Koszycach – Bazylika konkatedralna pw. Św. Jakuba w Olsztynie.