Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Żeglarskie Grand Prix Mrągowa 2019
11-05-2019 godz. 05:00 do 25-08-2019 godz. 05:00
jezioro Czos i jezioro Juno
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/30e9573e.jpg

Mrągowskie Towarzystwo Regatowe “Czos” już po raz szósty organizuje cykl regat pod nazwą Żeglarskie Grand Prix Mrągowa. To wydarzenie co roku przyciąga kilkuset żeglarzy i kilka tysięcy kibiców. W tym roku, w ramach Grand Prix, organizowane są pierwsze, historyczne regaty na nowym akwenie – jeziorze Juno. To właśnie one będą jednocześnie otwarciem sezonu dla Pucharu Polski jachtów kabinowych.

Całe regaty rozgrywane będą w formie 5 imprez – 4 imprez eliminacyjnych oraz 1 – finałowej. Regaty eliminacyjne polegać będą na rozegraniu wyścigów krótkich i długodystansowych, za wyjątkiem regat finałowych, w których odbędą się tylko wyścigi krótkie. Zawody rozgrywane będą z podziałem na jachty kabinowe, otwartopokładowe, Mariner 600, OPEN oraz żeglarzy niepełnosprawnych. Do finału awansuje po 2 najlepszych sterników z klasy oraz trzeci sternik z najbardziej licznej klasy.

Zwycięzca Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa otrzymuje automatyczny awans do Ogólnopolskich Regat o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego.

Jak podkreślają organizatorzy, celem regat jest między innymi  Żeglarskie Grand Prix integracja środowiska żeglarskiego poprzez konfrontację najlepszych sterników i załóg.

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa to jednak nie tylko czas rywalizacji na wodzie. To również miejsce wielu spotkań i wydarzeń kulturalnych. Od początku cyklu inicjatorzy tej imprezy organizują dodatkowe konkurencje sportowe, koncerty, a także spotkania z ludźmi sportu i kultury. To także okazja do spotkania z tradycją i etyką żeglarską.

 

KALENDARZ IMPREZ ŻEGLARSKICH w RAMACH GRAND PRIX MRĄGOWA

 

11-12 maja 2019 – Siwik Holiday Cup, Puchar Polski Jachtów Kabinowych

1 czerwca 2019  - Arkodach Cup

29 czerwca 2019 – Hotel Anek Cup, Błękitna Wstęga Jeziora Czos

20 lipca 2019 – Hotel Mazuria Cup

24-25 sierpnia 2019  - Hotel Mrągowo Cup, Finał Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2019 – Hotel Mrągowo Cup