Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Olsztyn Street Art Garden V
15-06-2019 godz. 12:00
Olsztyn, ul. Niepodległości 85, Stowarzyszenie "Arka"
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/80017dec.jpg

Już piąty raz młodzi artyści uliczni będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w konkursie „Olsztyn Street Art Garden”.

Celem konkursu jest zachęcenie uczestników do tworzenia prac o charakterze streetartowym, tzn. realizowanych w przestrzeni miejskiej. Forma prac jest nieograniczona – mogą to być tradycyjne graffiti, murale, ale również różnego rodzaju instalacje w przestrzeni miejskiej.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zrealizowanie pracy streetartowej w przestrzeni miejskiej Olsztyna i dostarczenie organizatorowi konkursu fotografii dokumentujących powstawanie pracy oraz końcowe dzieło na dowolnym nośniku (np. poprzez e-mail, na płycie CD lub pendrive'ie). Udział w konkursie można zgłosić poprzez wypełnienie formularza zgłoszenia na stronie internetowej: www.olsztynstreetart.pl/konkurs.

Szczegółowe informacje na temat konkursu: tel. 669-368-264 / e-mail: kontakt@olsztynstreetart.pl

 Organizatorzy Street Art Garden chcą, aby każda osoba mająca ciekawy pomysł mogła zrealizować go i nanieść w przestrzeń miejską. Technika wykonana dzieła jest dowolna - może to być graffiti, mural, szablon, vlepka, instalacja czy inna forma, która najlepiej odda ducha koncepcji artystycznej.

Dla kogo jest konkurs?

Dla każdego! Nie musisz być zawodowym artystą, aby stworzyć fajny street art. Liczy się szczególnie pomysł, dobranie fajnego miejsca, a często mniejsze znaczenie ma technika wykonania. Z drugiej strony, osoby uzdolnione plastycznie, na pewno zostaną docenione za technikę i kunszt wykonania. Można tworzyć prace rodzinnie, samemu, z kolegami z pracy czy drużyny. To ma być dobra zabawa dla każdego.

W tym roku po raz pierwszy w cały proces konkursowy zaangażowane zostały również szkoły. Dlaczego? Gdyż to szkoły kształtują młodzież, mają ciekawe miejsca na wykonanie prac i zajęcia, w ramach których można działać na rzecz konkursu.

Finał konkursu już 15 czerwca. Impreza startuje o godzinie 12:00 przy ul. Niepodległości 85, od strony parku centralnego, w Stowarzyszeniu Arka. Najważniejszy cel imprezy to ogłoszenie i uhonorowanie zwycięzców w kategorii rodzinnej. Nagrody dostaną nie tylko młodzi artyści, ale też szkoły czy organizacje, które pomogły im w działaniu. Zwycięzców ogłosi Prezydent Miasta około godziny 14.00.

Organizatorem konkursu „Olsztyn Street Art Garden” jest Biuro Promocji Urzędu Miasta Olsztyna, zaś partnerem strategicznym grupa Olsztyn Street Art.