Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Ogólnopolskie Zawody w Wędkarstwie Spławikowym
29-06-2019 godz. 06:00
Kanał Szymoński
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/c2eb629e.jpg

 

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie zapraszają na Ogólnopolskie Zawody w Wędkarstwie Spławikowym „Puchar Prezesa Wód Polskich”. Zawody odbędą się w sobotę 29 czerwca br. w godz. 6.00 – 14.00 na Kanale Szymońskim.

Zawody mają charakter otwarty i uczestniczyć w nich mogą zawodnicy z całej Polski, którzy ukończyli 18 lat i posiadają kartę wędkarską. Zawodnicy będą rywalizowali w czasie jednej tury trwającej cztery godziny. Zwycięzcą zostanie wędkarz, którego waga złowionych ryb będzie największa. Zgłoszenia na zawody organizatorzy przyjmują do dnia 17.06.2019r.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów zawarte są w komunikacie i regulaminie na stronach internetowych organizatorów:

- PGW Wody Polskie RZGW w Białymstoku: bialystok.wody.gov.pl

- Zarząd Okręgu PZW w Olsztynie: pzw.org.pl/olsztyn/     

Organizacja ogólnopolskich zawodów wędkarskich to przede wszystkim upowszechnianie sportu wędkarskiego jako formy rekreacji i wypoczynku. Ponadto, promocja oraz prezentacja walorów przyrodniczych województwa warmińsko – mazurskiego, a w szczególności Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.