Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
III Arena Festival film&music
28-06-2019 godz. 05:00
Centrum Targowo-Konferencyjne EXPO Mazury w Ostródzie
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/a873dc06.jpg

 

Tegoroczny, trzeci już, Arena Festival film&music odbywać się będzie jak zawsze w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO Mazury w Ostródzie. Festiwal jest organizowany przez dwie instytucje kultury województwa warmińsko-mazurskie czyli Filharmonię Warmińsko-Mazurską w Olsztynie oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Na drugim festiwalu organizatorzy gościli około 4,8 tysiąca miłośników muzyki filmowej z północno-wschodniej Polski. Arena Festival film&music to trzy dni niezwykłych koncertów z muzyką filmową wykonywaną na żywo przez znakomitą orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

Tegoroczna formuła Festiwalu, z udziałem zaproszonych gości - kompozytorów, aktorów oraz wykonawców, składać się będzie z następujących koncertów:

I dzień - Filmowe Piosenki

II dzień - Przeboje Kina Familijnego

III dzień - Światowa Muzyka Filmowa

Zaproszenie do udziału w Festiwalu przyjęli:

Henryk Kuźniak – znakomity polski kompozytor muzyki filmowej, znany m.in. z muzyki do filmów Vabank i Seksmisja.

Filip Bajon – jeden z czołowych polskich reżyserów filmowych i teatralnych. Dyrektor Studia Filmowego KADR a w szczególności reżyser obsypanego nagrodami filmu Kamerdyner, który był realizowany m.in. na Warmii i Mazurach.

Antoni Komasa- Łazarkiewicz – utalentowany kompozytor muzyki filmowej, nagrodzony na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodą za najlepszą muzykę właśnie do Kamerdynera oraz filmu Wilkołak.

Jerzy Kapuściński  – dyrektor artystyczny Studia Munka. Opiekun najlepszych polskich debiutów filmowych.

Nie zabraknie również twórczych warsztatów, tym razem będą one poświęcone małym formom dokumentalnym. Najlepsze prace, które powstaną podczas spotkań warsztatowych, zostaną zaprezentowane na scenie głównej podczas koncertu finałowego 3. Arena Festival film&music.

Na festiwalu w Ostródzie pojawi się znana i ceniona Fundacja Legalna Kultura. To właśnie bez niej nie może odbyć się żaden szanujący się festiwal w Polsce. Fundacja będzie Was zachęcać do korzystania z kultury z legalnych źródeł. Zobaczycie też twarze aktorów wspierających polską transplantologię. A lekarze-specjaliści opowiedzą o tej niezwykle ważnej dla nas wszystkich dziedzinie medycyny. Do współpracy zaproszeni zostali Poltransplant oraz DKMS.

Bilety są dostępne w kasach Filharmonii, na stronie Filharmonii oraz na stronie festiwalowej.