Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Dni i Noce Szczytna 2019
19-07-2019 godz. 18:30 do 21-07-2019 godz. 19:00
Plac Juranda - Szczytno
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/8c563f69.jpg

 

Jak co roku w przedostatni weekend lipca odbędą się Dni i Noce Szczytna. Jest to jedno z największych wydarzeń kulturalnych na Warmii i Mazurach, które co roku przyciąga do Szczytna blisko 30 tysięcy uczestników. To trzydniowe święto oznacza moc atrakcji, nie tylko muzycznych, ale również sportowych, kulturalnych i rodzinnych. W tym roku na scenie wystąpią m.in. Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Patrycja Markowska, Danzel, zespół LemOn, Harlem i wiele innych.Fanów sportu organizatorzy zapraszają do kibicowania w trakcie mityngu lekkoatletycznego, w którym udział weźmie mieszkaniec Szczytna, medalista Mistrzostw Europy w pchnięciu kulą, Konrad Bukowiecki.

Tradycyjnie nie zabraknie również atrakcji dla całych rodzin: występów artystycznych dzieci i młodzieży, Jarmarku Jurandowego, wioski rycerskiej, Festiwalu Kolorów i Wyspy Tworczej Zabawy oraz Aktywnego Wypoczynku.

Dni i Noce - Szczytno 2019 rozpoczną się w piątek, 19 lipca, od uroczystego otwarcia z udziałem przedstawicieli władz miasta i regionu, którzy spotkają się na Placu Juranda z jego imiennikiem, prowadzącym swój Orszak Jurandowy przez ulicę Odrodzenia pod samą główną scenę imprezy. Przy akompaniamencie muzyki Jurand odbierze klucze do bram miasta i wielkie święto grodu zostanie oficjalnie rozpoczęte. Potrwa ono trzy dni i trzy noce.

Już od południa 19 lipca ulica Odrodzenia zmieni się w trakt pieszy – Jarmark Jurandowy, na którym pojawią się rozmaite stoiska otwarte do późnej nocy w niedzielę 21 lipca.

W okolicach Plaży Miejskiej powstanie wioska rycerska, w której będzie można poznać średniowieczne obyczaje a w sobotę, 20 lipca od rana, chętni spróbują swych sił w Otwartym Konkursie Łuczniczym o puchar Juranda.

 Na muzycznej scenie zagrają:

19 lipca: Nowator, Dejw, DANZEL, PlayBoys

20 lipca: Żuki, Krzysztof Cugowski, LemOn

21 lipca: Frajda, Rock&Roni, Harlem, Patrycja Markowska