Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Dni i Noce Szczytna 2019
19-07-2019 godz. 05:00 do 05:00
Plac Juranda - Szczytno
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/8c563f69.jpg

 

Jak co roku Dni i Noce Szczytna odbędą się w przedostatni weekend lipca. Jest to jedno z największych wydarzeń kulturalnych na Warmii i Mazurach, które co roku przyciąga do Szczytna blisko 30 tysięcy uczestników. Rozpocznie się ono w piątek, 19 lipca, od uroczystego otwarcia z udziałem przedstawicieli władz miasta i regionu, którzy spotkają się na Placu Juranda z jego imiennikiem, prowadzącym swój Orszak Jurandowy przez ulicę Odrodzenia pod samą główną scenę imprezy. Przy akompaniamencie muzyki Jurand odbierze klucze do bram miasta i wielkie święto grodu zostanie oficjalnie rozpoczęte. Potrwa ono trzy dni i trzy noce.

Dni i Noce – Szczytno 2019 to nie tylko koncerty gwiazd. Poza występami artystów na głównej scenie w mieście zaroi się od dodatkowych atrakcji dla osób w każdym wieku.

Już od południa 19 lipca ulica Odrodzenia zmieni się w trakt pieszy – Jarmark Jurandowy, na którym pojawią się rozmaite stoiska otwarte do późnej nocy w niedzielę 21 lipca.

W okolicach Plaży Miejskiej powstanie wioska rycerska, w której będzie można poznać średniowieczne obyczaje a w sobotę, 20 lipca od rana, chętni spróbują swych sił w Otwartym Konkursie Łuczniczym o puchar Juranda.

 Na muzycznej scenie zagrają:

19 lipca: Nowator, Dejw, DANZEL, PlayBoys

20 lipca: Żuki, Krzysztof Cugowski, LemOn

21 lipca: Frajda, Rock&Roni, Harlem, Patrycja Markowska


Koncertom towarzyszyć będą m.in. mityng lekkoatletyczny – pchnięcie kulą, Konrad Bukowiecki i goście, Jarmark Jurandowy, Wesołe Miasteczko, występy artystyczne dzieci i młodzieży, występy zespołów ludowych, Aleja Rękodzielników, Wioska Rycerska.