Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
V Plener Rzeźbiarsko-Malarski "Kolonia Artystów"
19-07-2019 godz. 18:30 do 28-07-2019 godz. 05:00
Ruciane-Nida
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/244ad2f7.jpg

 

Przed nami wydarzenie, które na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz imprez na Mazurach, w gminie Ruciane-Nida, — V Plener Malarsko – Rzeźbiarski „Kolonia Artystów Ruciane- Nida 2019".

 Już od kilku lat w Rucianem-Nidzie zjawiają się artyści z różnych stron Polski i zostawiają po sobie ślad – rzeźby oraz obrazy. „Kolonia Artystów”, bo tak nazywają się te coroczne plenery rzeźbiarsko-malarskie, to już tradycja. Prace stworzone podczas pobytu na Mazurach, podobnie jak w poprzednich edycjach, pozostaną na miejscu, aby współtworzyć kulturalną przestrzeń miejscowości.
Nazwa pleneru nie jest przypadkowa, nawiązuje bowiem do licznych kolonii artystycznych, powstających w XIX wieku na naszych terenach. Mazury szczególnie inspirowały twórców z różnych dziedzin sztuki. Zamysłem inicjatorów współczesnej wersji pleneru było więc wskrzeszenie tradycji bytowania artystów plastyków w malowniczych mazurskich miejscowościach. Celem letnich spotkań jest integracja artystów i możliwość wymiany ich doświadczeń, a także zainteresowanie mieszkańców rzeźbą, malarstwem i rozwojem osobistym.

Podczas tygodniowego pleneru grupa kilkunastu artystów z całego kraju wykonywać będzie rzeźby i obrazy w zadanym temacie, a odwiedzający plener goście będą mieli możliwość obserwowania całego procesu powstawania dzieł. Zwieńczeniem jest poplenerowa wystawa artystycznych dokonań twórców.