Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
III Rajd Replica & Classic
24-08-2019 godz. 05:00
Olsztyn/Ostróda
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/b4b8a032.jpg

 

Rajd Replica & Classic to cykliczne wydarzenie organizowane przez Olsztyński Klub Motorowy z okazji urodzin patrona klubu – Mariana Bublewicza, w dowód pamięci o znanym kierowcy. Rajd dedykowany jest klasycznym samochodom, klasycznym rajdówkom i ich replikom. Impreza ma charakter zlotu miłośników sportu motorowego i zabytkowej motoryzacji. Udział w wydarzeniu nie wymaga posiadania licencji rajdowych i wyścigowych. Próby sportowe są zaplanowane w taki sposób, by były bezpieczne dla klasycznych aut, ale dały też satysfakcję kierowcom samochodów sportowych.

Trasa rajdu to około 130 km kameralnymi drogami Warmii i Mazur. Załogi zaliczą po drodze sześć prób sportowych – dwie z nich zlokalizowane będą na pasie startowym lotniska na Dajtkach w Olsztynie, zaś kolejne cztery na terenach wokół hal Expo Mazury w Ostródzie. Trasy dojazdowe załogi pokonają w formule na regularność.

Start i meta rajdu zaplanowane są przy budynku po zajezdni trolejbusowej obok Muzeum Nowoczesności. Przed startem i w trakcie rajdu, w hali wystawienniczej zajezdni trolejbusowej dostępna będzie wystawa poświęcona pamięci Mariana Bublewicza.