Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Kampania edukacyjna "Myję ręce, bo wiem więcej"
18-09-2019 godz. 09:00 do 14:00
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie, ul. Żołnierska 16, Olsztyn
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/2a3b582f.jpg

 

„Myję ręce, bo wiem więcej” to społeczna kampania edukacyjna, którą organizują Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Higieny i Zdrowia Publicznego w Olsztynie. Przez dłonie możemy przenosić bakterie, wirusy i pasożyty. Jest wiele chorób brudnych rąk: od wirusowych zapaleń wątroby typu A oraz wirusowej grypy, przez zakażenia rota- i norowirusowe, po bakteryjne salmonellozę i shigellozę, a także choroby pasożytnicze. Zadaniem kampanii jest zwrócenie uwagi na konieczność mycia rąk, bo to najlepszy sposób na uniknięcie zachorowań.

Podczas wydarzenia, przed budynkiem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Olsztynie rozstawione będą umywalki, gdzie każdy z uczestników będzie mógł umyć ręce i sprawdzić pod specjalną lampą, czy dobrze to zrobił. Wszystkie działania praktyczne poprzedzone będą instruktażami i wykładami na temat efektywnego zmywania z rąk zarazków i brudu.

W ubiegłym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a organizatorzy wyedukowali i nauczyli prawidłowo myć ręce ponad 2 tysiące osób.