Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
55. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie
12-10-2019 godz. 05:00 do 20-10-2019 godz. 05:00
Kraków
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/06a751d2.jpg

 

 

Studencki Festiwal Piosenki to jeden z najstarszych festiwali twórczości akademickiej w Polsce. Zarówno festiwal jak i artyści z nim związani na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki. Na festiwalu swoje pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Renata Przemyk i inni. Festiwal w burzliwych czasach szybkich karier i prostych treści jest miejscem, gdzie swoją twórczość mogą zaprezentować artyści niestandardowi, często tworzący wbrew głównym nurtom, poszukujący głosu swojego pokolenia. Festiwal wspiera twórców poszukujących, młodych artystów, muzyków i literatów, którzy potrzebują bezpiecznej przestrzeni, gdzie zostaną wysłuchani a ich twórczość pokazana szerokiej publiczności. Od lat jest ważnym punktem na artystycznej mapie Polski i stanowi nieodłączny element artystycznej rzeczywistości naszego kraju oraz ma wpływ na rozwój trwałych wartości kulturalnych.

Fundacja Studencki Festiwal Piosenki, organizator Studenckiego Festiwalu Piosenki, tworząc i rozwijając festiwal realizuje misję upowszechniania i promocji polskiej kultury, rozwoju kulturalnego i edukacji kulturalnej społeczeństwa, poprzez m.in. przygotowanie i realizację Konkursu Studenckiego Festiwalu Piosenki, który jest najważniejszą częścią wydarzenia. Głównym celem Konkursu jest prezentacja i promocja twórczości muzycznej i literackiej środowisk akademickich, umożliwienie młodym twórcom i wykonawcom prezentacji ich osiągnięć, wyłonienie najlepszych twórców i wykonawców oraz ich dalsza promocja. Do Konkursu zapraszani są twórcy wyłonieni w kwalifikacjach odbywających się na terenie całego kraju podczas przeglądów, konkursów i festiwali piosenki, organizowanych (jako autonomiczne przedsięwzięcia) przez środowiska studenckie oraz inne – silnie zainteresowane rozwojem i promocją twórczości muzycznej i literackiej młodych artystów amatorów. Kwalifikacji do Konkursu SFP dokonują członkowie: Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki, Organizator Studenckiego Festiwalu Piosenki lub inne osoby wskazane i zatwierdzone przez Organizatora.

Jubileuszowy, 55. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie to połączenie znakomitej tradycji i ogólnopolskiej renomy artystycznej z ideą promowania nowoczesnej, posiadającej wysokie walory artystyczne polskiej twórczości wykonawców-debiutantów. Od 1962 roku, Studencki Festiwal Piosenki jest jednym z najważniejszych festiwali piosenki artystycznej i zaangażowanej na terenie całego kraju.