Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
40. Ogolnopolskie Spotkanie Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki "SMAK" im. Jonasza Kofty
17-10-2019 godz. 19:00 do 19-10-2019 godz. 21:30
Myślibórz
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/72b65a.jpg

 

W 2019 roku obchodzimy Jubileusz organizowanego od 40 lat Ogólnopolskiego Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki „SMAK” im. Jonasza Kofty w Myśliborzu. Impreza od chwili powstania w 1978 roku, miała ideę poszukiwania młodych talentów, a wprowadzenie formy warsztatów twórczych było nowatorskie na mapie imprez dla amatorów w Polsce i tak pozostało do dziś. Przez te wszystkie lata przewinęło się mnóstwo młodych ludzi z całego kraju, piszących teksty, komponujących muzykę, wykonujących własne utwory. Wielu z nich to uznani dzisiaj artyści - laureaci SMAK uczestniczą w festiwalach i konkursach piosenki poetyckiej, są aktywni na scenach tzw. poezji śpiewanej - sami tworząc i komponując swoje utwory. To „perełki” w czasach, gdzie tak mało jest poezji w tekstach piosenek i twórczości autorskiej. Spotkania mają również ideę edukacyjną, poznawczą, łączą pokolenia, integrują środowiska, uczestnicy to w większości młodzi ludzie z terenu całej Polski. Prowadzący warsztaty i oceniający młodych wykonawców – to galeria niezwykłych profesjonalnych artystów – autorów, kompozytorów i wykonawców polskiej piosenki.

Zaproszenie do poprowadzenia warsztatów w tym roku przyjęli: Krzesimir Dębski, Justyna Holm, Elżbieta Adamiak, Krzysztof Ścierański, Rafał Bryndal, Marek Majewski, Ryszard Poznakowski, Krzysztof Heering i Andrzej „e-moll” Kowalczyk, którzy stanowią radę artystyczną „Spotkań”.

Imprezie towarzyszyć będą wspaniałe koncerty artystów polskiej piosenki: Zbigniewa Zamachowskiego, zespołów String Connection z Krzesimirem Dębskim, De Mono Marka Kościkiewicza oraz koncert ZAiKS-u i Domu Muzyki w wykonaniu: Marka Piekarczyka, Piotra Bukartyka, Szymona Wydry, Krzysztofa Kiljańskiego, Olka Grotowskiego, Julii Gintrowskiej i innych.

Koncerty poprowadzi znany satyryk i artysta kabaretowy – Szymon Jachimek.

 W „Spotkaniu” może wziąć udział każdy twórca (kompozytor, autor tekstów i wykonawca) nie będący członkiem związku twórczego. Każdy uczestnik ma prawo do zgłoszenia dwóch piosenek w języku polskim, które będzie prezentował w konkursie. Uczestnicy zakwalifikowani do udziału w „Spotkaniach SMAK” mają obowiązek i przywilej uczestnictwa w warsztatach twórczych. Uwaga! Uczestnicy nie biorący udziału w warsztatach nie zostaną zakwalifikowani do konkursu. Z konsultacji u profesjonalnych twórców mogą skorzystać zarówno kompozytorzy, autorzy tekstów jak i wykonawcy piosenek.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 4 października 2019 roku!