Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
6. edycja WAMA FILM FESTIVAL
08-10-2019 godz. 05:00 do 12-10-2019 godz. 05:00
Olsztyn
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/a87a1e6f.jpg

WAMA Film Festival to największe cykliczne wydarzenie poświęcone kinematografii na Warmii i Mazurach. To festiwal, który promuje sztukę filmową, w szczególności filmy krótkometrażowe polskich twórców oraz artystyczne kino europejskie. Wydarzeniu towarzyszą liczne warsztaty edukacyjne i filmowe adresowane do młodzieży z różnych krajów.

6. edycja WAMA Film Festival to filmy, które zdobywały laury na największych i najważniejszych festiwalach światowych, ale to też przegląd aktualnego dorobku młodych polskich reżyserów. W Olsztynie widzowie zobaczą filmy m.in. z Sundance, Cannes, Berlinale oraz laureatów konkursu krótkometrażowego zakończonego w ostatnią sobotę festiwalu w Gdyni.  Już 8 października w Olsztynie rozpocznie się święto wielbicieli dobrego kina. 

Obok zdobywcy Specjalnej Nagrody Jury na festiwalu Sundance intrygującego „Monos - oddział małp” w reżyserii Alejandro Aldesa, olsztyńska widownia zobaczy najnowszy film braci Dardenne „Młodego Ahmeda”, nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale film Selmy Vilhunen „Głupie, młode serce”, a także „Zdrajcę” Marco Bellocchio.

Na Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych składa się łącznie osiem pełnometrażowych filmów fabularnych. Za wybór tegorocznego zestawu filmów odpowiada dziennikarz i krytyk filmowy Marcin Radomski.

W Konkursie Filmów Krótkich uczestnicy 6. edycji WAMA Film Festival zobaczą 17 filmów krótkometrażowych zrealizowanych prze młodych twórców. Wśród prezentowanych tytułów znajdą się wszyscy laureaci konkursu form krótkich zakończonego kilka dni temu 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni: „Nie zmieniaj tematu” Huberta Patynowskiego, „Marcel” w reżyserii Marcina Mikulskiego, „We mnie” Marii Wider i nagrodzony za zdjęcia „Piołun”, którego reżyserką jest Maria Ornaf. Olsztyńska publiczność będzie miała też szansę zobaczyć zdobywcę Złotego Lajkonika w Konkursie Filmów Polskich na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym, głośny film „Mój kraj jest taki piękny” Grzegorza Paprzyckiego.

 

Pełna lista filmów obu konkurach festiwalu znajduje się tutaj:

https://wamafestival.pl/oficjalna-selekcja-wama-film-festival-2019