Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Słowem malowane"
01-10-2019 godz. 05:00 do 30-11-2019 godz. 05:00
Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim, ul. Krasickiego 2
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/3a67cdff.jpg

 

Zbliża się kolejna, piąta już, edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Słowem malowane". W tym roku konkurs poświęcony jest poezji Juliana Tuwima w 125. rocznicę jego urodzin.

Organizatorzy zapraszają do udziału w nim dzieci, młodzież, podopiecznych szkół i placówek specjalnych oraz uczniów liceów plastycznych.
Prace oceniane będą w 6 kategoriach: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VIII, szkoły ponadpodstawowe, licea plastyczne, podopieczni szkół i placówek specjalnych. Każdy uczestnik może przygotować po 1 pracy. 

Prace oceni komisja konkursowa, która przyzna nagrody i wyróżnienia. Finałowa wystawa Prac Laureatów będzie otwarta i prezentowana w siedzibie organizatora – zabytkowym pawilonie letnim biskupów warmińskich.

Termin składania prac upływa 25.10.2019 r.

Konkurs „Słowem malowane” został zainicjowany w 2015 roku. W poprzednich latach jego uczestnicy tworzyli ilustracje do twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ignacego Krasickiego i Wandy Chotomskiej. W ubiegłym roku konkurs odbywał się pod hasłem: „100 x 100 dla Niepodległej”.