Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
VI Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Edycja XIII
05-06-2020 godz. 05:00
Sala widowiskowa przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/5ef56ec3.jpg

 

Tym razem w czerwcu odbedzie się Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Po raz szósty ten konkurs ma swoją odsłonę w skali ogólnopolskiej, jednak jego historia jest znacznie dłuższa. Początkowo było to wydarzenie, w którym uczestnikami byli uczniowie ze szkół powiatu olsztyńskiego. Z czasem konkurs zaczął zataczać coraz szersze kręgi, a w 2015 roku po raz pierwszy miał on swoją ogólnopolską odsłonę. Co roku zmaganiom wokalnym towarzyszy konkurs plastyczny inspirowany osobą poety i jego twórczością.

Festiwal ma formułę otwartą, a jego uczestnikami mogą być uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz starsza młodzież. Organizatorzy zapraszają do udziału solistów, grupy wokalne, zespoły i chóry z całej Polski.

Profesjonalne jury oceniać będzie przede wszystkim dobór repertuaru, walory głosowe, dykcję, muzykalność i interpretację, a także osobowość sceniczna uczestników. Z kolei w przypadku prac plastycznych kluczowe będą: pomysłowość, oryginalność pracy i jakość jej wykonania.

Organizatorem wydarzenia jest społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynku.