Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Kampania "WOLNI-NIEWOLNI"
07-02-2020 godz. 05:00 do 14-06-2020 godz. 05:00
województwo warmińsko-mazurskie
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/0c78fa5e.jpg

 

Kampania Wolni-Niewolni organizowana jest przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) i będzie trwała od lutego do czerwca 2020 r. Celem kampanii jest zebranie pieniędzy potrzebnych do uratowania i rehabilitacji dzieci i osób dorosłych - ofiar handlu ludźmi w Afryce. Zebrane fundusze będą przekazane dla organizacji HAART Kenya i pozwolą powrócić ofiarom handlu ludźmi do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Środki finansowe zostaną wykorzystane przede wszystkim na opiekę medyczną, pomoc prawną oraz psychologiczną oraz zapewnią edukację dla dzieci, oraz szkolenia zawodowe dla dorosłych ofiar tego procederu. Bez intensywnej pomocy ofiary zazwyczaj po raz kolejny stają się niewolnikami (sprzedanymi przez inne grupy przestępcze), więc zebrane fundusze pomogą w przywróceniu im wolności oraz szansy na godne życie.

Handel ludźmi jest trzecim co do wielkości procederem przestępczym na całym świecie, a kraje Afryki są szczególnie dotknięte tym problemem społecznym. Na chwilę obecną ONZ szacuje, że ponad 40 milionów ludzi jest w ofiarami niewoli. Ofiary są zmuszane do pracy w kopalniach, fabrykach, na farmach lub do prostytucji. Najbardziej poszkodowanymi grupami są dzieci i młode kobiety. Kenia jest krajem, gdzie rekrutuje się, przewozi oraz eksploatuje ofiary handlu żywym towarem.

Na chwilę obecną HAART jest jedyną organizacją w Kenii, która prowadzi schronisko dla ofiar handlu ludźmi. Od początku działalności HAART Kenya pomógł ponad 350 ofiarom oraz przeszkolił ponad 30 000 osób narażonych na sprzedaż. Niestety potrzeby są większe niż możliwości, gdyż z każdym miesiącem wzrasta liczba ludzi szukających pomocy. Ofiarami, którym najczęściej udziela się pomocy, są dziewczynki w wieku 9-16 lat, które zostały sprzedane do pracy przymusowej, do domów publicznych lub zmuszone do małżeństwa.

W czasie kampanii będą odbywać się akcje różnego rodzaju: aukcje przedmiotów przywiezionych z Afryki itp., spotkania w szkołach, konkursy, konferencje, koncerty itp. W kampanię włączają się samorządy oraz administracja rządowa, parafie, szkoły, instytucje kulturalne i naukowe.

 

 Więcej informacji pod adresem: https://pkwp.org/kampanie/wolni_niewolni