Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
Czekając Na Lek z Chopinem 5
10-09-2020 godz. 05:00
Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/86d70c77.jpg

 

„Czekając Na Lek z Chopinem 5” to kolejny koncert dobroczynny. Tym razem wystąpią: kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy i aranżer Krzesimir Dębski oraz polski wirtuoz gitary Adam Palma. Podczas tego niecodziennego wydarzenia uczestnicy usłyszą największe przeboje muzyki filmowej, ludowej i klasycznej. Koncertowi przyświeca jak zwykle cel charytatywny. Tym razem celem jest zakup wyposażenia Sali terapii integracji sensorycznej w Zespole Szkół Specjalnych w Mrągowie.

 

"KRZESIMIR DĘBSKI & ADAM PALMA"

oraz kwintet smyczkowy i perkusjonista

 KRZESIMIR DĘBSKI  - kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny. Twórca muzyki poważnej, współczesnej, teatralnej i filmowej  (ponad 100 filmów fabularnych  m.in.: Ogniem i Mieczem, W Pustyni i w Puszczy, Stara Baśń) oraz seriali telewizyjnych. Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni  Lime Light  Films skomponował również nową muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917.
Lider i solista koncertującego od 1980 roku w niemal całej Europie, a także w USA i Kanadzie, jazzowego zespołu String Connection. Profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu i Łodzi.
Wielokrotny laureat nagród, mi.in., I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii (1983), nagrody im. St. Wyspiańskiego (1985) oraz wielu nagród w konkursach radiowych, płytowych i kompozytorskich.
Zdobywca Fryderyka w kategorii „Kompozytor Roku",  nagrody Międzynarodowej Akademii Filmowej „Philip Award" za muzykę do filmu „Ogniem i Mieczem" oraz nagrody za muzykę do filmu „W Pustyni i w Puszczy" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos (Grecja). Jako dyrygent prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd jak: Jose Carreras, Jose Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, J. L. Ponty, Nigel Kennedy, Richard Galliano, a także UB40 i Chris DeBargh. Dyrygował  niemal wszystkimi orkiestrami polskimi na czele z Ork. NOSPR, Ork. Sinfonia Varsovia, Ork. Filharmonii Narodowej, a także Irish BBC Orchestra, Moscow Symphony i inne

ADAM PALMA - Polski wirtuoz gitary, doktor sztuk muzycznych, koncertował z najwybitniejszymi gitarzystami akustycznymi na świecie takimi jak: Al Di Meola, Tommy Emmanuel czy Bireli Lagrene, a w Polsce współpracował właściwie ze wszystkimi najważniejszymi artystami naszej rodzimej sceny muzycznej takimi jak Ewa Bem, Edyta Górniak, Krzesimir Dębski, Leszek Możdżer, Kuba Badach i inni. Choć od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie jest wykładowcą w klasie gitary na Uniwersytecie w Manchesterze, został uhonorowany tytułem "Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego" podczas gali GUITAR AWARDS w Warszawie. Adam jest autorem 4 solowych płyt, które zebrały fantastyczne recenzje w magazynach gitarowych na całym świecie. Magazyn Guitar Player umieścił utwór Adama "Rheged" na pierwszej stronie swojej witryny internetowej w czerwcu 2017 r. Najnowsza płyta artysty "Adam Palma Meets Chopin" to pierwsze na świecie nagranie muzyki Fryderyka Chopina na gitarze akustycznej, które przyniosło Adamowi uznanie krytyków i recenzentów oraz przydomek "Gitarzysty Chopina". Na płycie gościnnie wystąpił Leszek Możdżer.