Wydarzenia pod patronatem Radia Olsztyn

<< Lista wydarzeń
ZBIÓRKA NA RZECZ BEZDOMNYCH „BĄDŹ DOBRY JAK CHLEB”
05-11-2018 godz. 00:00 do 22-12-2018 godz. 00:00
Przedszkole Miejskie nr 31 w Olsztynie
Patronat Radia Olsztyn
./upload_f/patronaty/bd61e961.jpg

Problem bezdomności istnieje przez cały rok, ale to okres jesienno-zimowy jest czasem najtrudniejszym dla osób pozostających bez dachu nad głową. Jednak wystarczy niewielka pomoc, aby bezdomni mniej odczuwali skutki zimowej aury.Z propozycją takiej pomocy już po raz drugi wyszło Przedszkole Miejskie nr 31 w Olsztynie przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, organizując zbiórkę darów pod hasłem „Bądź dobry jak chleb". Przedszkolaki i grono pedagogiczne placówki zachęcają wszystkich ludzi dobrego serca do włączenia się w akcję, która potrwa do 22 grudnia. Do siedziby przedszkola przy ul. Wańkowicza 24 w Olsztynie, a także do filii nr 5, 6 i 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej, oraz do Punktu Pomocy Społecznej nr 1 w Olsztynie można przynosić czapki, rękawiczki, szaliki, koszulki, majtki, skarpety, ciepłe rajstopy, kalesony i ręczniki, które jeszcze przed świętami zostaną przekazane osobom bezdomnym z Olsztyna i okolic.

Organizatorzy zachęcają do rozpropagowania tej akcji wśród znajomych i apelują, aby przynosić tylko rzeczy nowe lub w bardzo dobrym stanie i przede wszystkim czyste.

Zbiórka „Bądź dobry jak chleb" to już druga tego typu akcja społeczności skupionej wokół Przedszkola Miejskiego nr 31. W ubiegłym roku przedszkolaki, przy wsparciu wychowawców, rodziców, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie, oraz wolontariatu studenckiego „Spotkajmy się przy herbacie" przeprowadziły akcję „Termos z wkładką". Cały zebrany sprzęt został wtedy przekazany bezdomnym z koczowisk i schroniska.