Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Myszka Miki świętowała swoje urodziny. Mieszkańcy Olsztyna tłumnie przybyli na osiedle Bajkowe

Fot. Agnieszka Podbielska

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii kina. Dzieci i dorośli na całym świecie uwielbiają przygody zabawnej i pomysłowej Myszki Miki, która obchodziła 90. urodziny. Z tej okazji wytwórnia Walta Disneya przygotowała niespodziankę, także dla mieszkańców Olsztyna.

Na ulicy Myszki Miki w Olsztynie odbyły się 90. urodziny jednej z ulubionych postaci z bajek Walta Disneya. Do tych obchodów na osiedlu Bajkowym mógł przyłączyć się każdy. Uroczystości odbyły się na olsztyńskim Pieczewie, bo właśnie tam jest jedyna w Polsce ulica Myszki Miki. Na miejscu była Kinga Grabowska.

00:00 / 00:00

Myszka Miki przygotowała prezenty dla prawie 200 osób, które przyszły na urodziny.

Na wielkim ekranie zadebiutowała dokładnie 90 lat temu w krótkometrażowym filmie animowanym „Parowiec Willie”. Głosu postaci Myszki Miki udzielił sam Walt Disney, który za jej stworzenie w 1932 otrzymał Oscara. Z czasem do Myszki Miki, dołączyli jej sławni przyjaciele Pluto, Donald, Minnie czy Daisy. Myszka Miki łączy pokolenia jak żadna inna animowana postać. Od lat wywołuje uśmiechy i zaraża optymizmem młodych i starszych fanów.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Podbielska

 

Fot. P.Getka

 

Walt Disney i Myszka Miki

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urodziny, nagrody, ulica
Zamiast powrotu do ulicy Pstrowskiego urząd wojewódzki sugeruje pozostawienie skróconej nazwy ulicy V Wileńskiej Brygady AK

Decyzja Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie ulic Pstrowskiego i Poznańskiego w Olsztynie jest niezaprzeczalnie nieodwołalna - przyznała w rozmowie z reporterem Radia Olsztyn rzeczniczka wojewody, który...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV