Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.3076 CHF: 3.6816
USD: 3.6828 GBP: 4.8811
Logowanie
 

Dwaj mordercy skazani na 25 lat więzienia. Ofiarę katowali przez blisko godzinę

Zapadł wyrok za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oskarżeni  Paweł M. i Krzysztof N. zostali skazani na 25 lat więzienia.

Sąd Okręgowy w Olsztynie pozbawił  ich  praw publicznych na 5 lat,  muszą też zapłacić 50 tysięcy złotych na rzecz brutalnie pobitego mężczyzny. Sąd podkreślił, że ich działanie miało charakter drastyczny i świadczyło o bestialstwie.

Proces przeciwko 19-letniemu  Pawłowi M. oraz 29-letniemu Krzysztofowi N. rozpoczął się w sierpniu. Prokuratura oskarżyła ich o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem  znajomego oraz usiłowanie zabójstwa innego znajomego. Do aktu przemocy doszło w nocy z 11 na 12 lipca 2016 r. w miejscowości Sławosze, w popegeerowskim osiedlu, w powiecie kętrzyńskim.

 Sprawcy spotkali się w barze i tam przy kielichu postanowili „dać nauczkę” jednemu ze znajomych  za pisanie SMS-ów do byłej dziewczyny Pawła M.  Drugi  miał zostać ukarany za zwrócenie uwagi konkubinie Krzysztofa N. Pod pretekstem wspólnego picia zwabili jednego z nich w ruiny, tam  zaczęli go kopać i bić pięściami, zadali mu także kilka ciosów nożem, m.in. w szyję. Barbarzyńsko potraktowany człowiek cudem przeżył.

Niedługo potem, pod identycznym pretekstem  sprowadzili w to samo miejsce autora sms-ów. Jego również pobili i skopali. Skacząc nogami po klatce piersiowej, a także zadając ciosy nożem i metalową rurką, doprowadzili do jego śmierci.

Obaj oskarżeni w ostatnim słowie, tuż przed ogłoszeniem wyroku powiedzieli, że żałują tego, co zrobili.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

Autor: KKantor
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wyrok, morderstwo, uwaga
Koniec z rondem turbinowym w Olsztynie. Eksperyment nie zdał egzaminu

Po 5 miesiącach  wraca dawna organizacja ruchu na rondzie imienia Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Udało się w tym czasie obniżyć liczbę kolizji i wypadków  z  24  do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV