Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Na bank się uda”. Jest zwiastun nowej polskiej komedii

Na bank się uda. Fot. N. Szuldrzyńska

Maciej Stuhr jako prokurator oraz Marian Dziędziel, Adam Ferency i Lech Dyblik jako trzej starsi panowie napadający na bank to gwiazdy nowej, przebojowej komedii kryminalnej „Na bank się uda”. Partnerują im: Józef Pawłowski, Paulina Gałązka, Emma Giegżno. Premiera w gorącym wakacyjnym okresie – 15 sierpnia.

Punkt wyjściowy w tej historii jest według mnie rewelacyjny – mówi Maciej Stuhr. Trzech trochę dziwnych, podejrzanych starszych panów znajduje się w sejfie w banku, z którego nic nie zginęło. Nie wiadomo jak i po co tam weszli. Ten film zaczyna się inaczej niż wszystkie, chociaż w historii kina napadów na bank było wiele. Tu od samego początku uwaga widza jest poruszona i wszyscy zastanawiają się, jak potoczy się ta historia. A mój bohater jako prokurator, musi te wszystkie klocki poukładać”.

„Na bank się uda” to doskonała komedia kryminalna – zawrotne tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. A to wszystko oparte na autentycznych zdarzeniach, które zapoczątkowały scenariusz autorstwa reżysera Szymona Jakubowskiego.

Ta historia pokazuje, że nawet na napad na bank nigdy nie jest za późno – żartuje Maciej Stuhr, odtwórca roli prokuratora. – A to, że główni bohaterowie mają razem około 200 lat, to jest jeden z większych smaczków tego filmu

– dodaje.

Fabuła filmu rozpoczyna się od brawurowego napadu na banku, którego dokonują trzej starsi panowie. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu. Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno? Tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Ważną rolę pełnią też piękne dziewczyny. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody: nagroda czy więzienna cela i kto kogo przechytrzy w tej zaskakującej grze?

W rolach głównych wystąpili: Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency, Maciej Stuhr. Partnerują im: Józef Pawłowski, Emma Giegżno i Paulina Gałązka. W pozostałych rolach: Przemysław Sadowski, Magdalena Walach, Michał Mikołajczak, Bronisław Cieślak i inni. Film reżyseruje Szymon Jakubowski, jednocześnie autor scenariusza. Za produkcję odpowiedzialni są Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes, czyli EKIPA, twórcy hitu kinowego ze stycznia tego roku – filmu „Underdog”, który w kinach obejrzało już ponad 900 tysięcy widzów. Dystrybutorem jest NEXT FILM.

Na bank się uda. Fot. N. Szuldrzyńska

Na bank się uda. Fot. N. Szuldrzyńska

 

Ł.A

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dziś ulicami Elbląga przejdzie Droga Krzyżowa. Służby ostrzegają: będą utrudnienia w ruchu

Od nabożeństwa w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej rozpocznie się o godz. 19.00 Droga Krzyżowa mieszkańców Elbląga. Wierni w ciągu dwóch godzin przejdą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV