Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na budowie natrafiono na ludzkie ślady sprzed wieków

W Elblągu, obok budowanego Centrum Rekreacji Wodnej przy ulicy Moniuszki, odkryto ludzkie ślady sprzed wieków.

Na razie trudno powiedzieć z jakiego okresu pochodzą, a każde przypuszczenie, byłoby zbyt daleko idącą hipotezą bez naukowego poparcia – mówi dr Grzegorz Stasiełowicz z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. I jest to odpowiedź na anonse prasowe, które donoszą o odkryciach grobów sprzed wieków.

00:00 / 00:00

Archeolog przyznaje, że dzięki badaniom z pierwszej połowy XX wieku raczej wiadomo, czego można się tam spodziewać. Ale na oficjalne informacje jest zbyt wcześnie – dodaje Grzegorz Stasiełowicz:

00:00 / 00:00

Miejsce badań archeologicznych jest obok placu budowy, nie będzie zatem przeszkodą dla wykonawcy Centrum Rekreacji Wodnej.

Elbląg jest jednym z najlepiej przebadanych miast średniowiecznych. Stare Miasto jest skarbnicą wiedzy o życiu w tamtej epoce. Najnowsze znalezisko leży zupełnie w innym miejscu, kilka kilometrów od rzeki Elbląg na skraju Wysoczyzny Elbląskiej. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, budowa, wykopaliska, basen, archeologia
Grupa z Kazachstanu na wakacjach w Elblągu

Do Elbląga przyjechała z Kazachstanu grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami. Wielu z nich jest wnukami polskich zesłańców. Przyjechali zobaczyć kraj swoich przodków i dowiedzieć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV