Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Cieplicówce zginęli doświadczeni żeglarze z Elbląga

Na rzece Cieplicówce maszt łódki zahaczył o linię wysokiego napięcia. Czterech żeglarzy nie żyje. Fot. M. Stankiewicz

Jeszcze w tym tygodniu ma być przeprowadzona sekcja zwłok ofiar wczorajszego wypadku na rzece Cieplicówce pod Elblągiem.

Żaglówka z czterema osobami na pokładzie prawdopodobnie zahaczyła masztem o linię wysokiego napięcia i zapaliła się.

Sekcja i opinia biegłych z zakresu medycyny sądowej pomoże ustalić czy porażenie prądem czy może pożar spowodowały śmierć czworga żeglarzywyjaśnia Jolanta Rudzińska, rzeczniczka Prokuratury Rejonowej w Elblągu:

00:00 / 00:00

Prokuratura zleci także badanie żaglówki:

00:00 / 00:00

Ofiarami wypadku na Cieplicówce w powiecie elbląskim jest czworo żeglarzy z Elbląga. Wszyscy byli doświadczonymi żeglarzami, od lat związanymi z elbląskim Jachtklubem.

Kobieta i trzej mężczyźni pływali także w rejsach morskich. Mieli od 49 do 55 lat – powiedział Radiu Olsztyn aspirant Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Kapitanem był 49-letni mężczyzna, wśród ofiar jest małżeństwo.

00:00 / 00:00

Żaglówka wciąż jest na Cieplicówce. To miejsce niedostępne, zarośnięte trzciną. Do wydobycia jachtu na ląd potrzebny będzie specjalistyczny sprzęt. Dziś przyjedzie grupa, która oceni jak to zrobić, by nie zatrzeć śladów – dodał rzecznik elbląskiej policji Krzysztof Nowacki

00:00 / 00:00

Nie wiadomo dlaczego jacht wpłynął na nieżeglowną rzekę łączącą Nogat z Zalewem Wiślanym. Według jednej z hipotez, załoga uciekała przed pogarszającą się pogodą.(mstan/bsc)

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz:

00:00 / 00:00

Na rzece Cieplicówce maszt łódki zahaczył o linię wysokiego napięcia. Czterech żeglarzy nie żyje. Fot. M. Stankiewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kanał, śmiertelny wypadek, żeglarze
24-latek zginął w wypadku koło Gronowa Elbląskiego

Młody mężczyzna zginął w wypadku samochodowym w okolicach Gronowa Elbląskiego. Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj. 24-latek prowadził forda mondeo. W Kępniewie - z nieustalonych na razie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV